Zážitková Soví stezka Areál lesních her - Puštíkova stezka (okr. Prachatice)

Vytisknout s sebou

Tuto stezku, určenou převážně dětem, najdeme nedaleko obce Stožec. Jedná se o okružní trasu o celkové délce asi 4,5 km, na kterou vycházíme od informačního střediska v centru obce Stožec. Zde si za cenu 20 Kč kupujeme pracovní list, který budou děti na stezce vyplňovat – pastelky nebo aspoň tužku si vezměte s sebou. Ačkoliv je stezka určená zejména dětem, s kočárkem tudy neprojedete – část trasy stezky sice vede po zpevněné cestě, avšak větší část vede lesem po nezpevněných a neupravených pěšinách plných kořenů.
Samotná stezka s úkoly pro děti je dlouhá asi 1,6 km, má 14 zastavení a začíná až zhruba 1 km od informačního střediska. K jejímu začátku se dostaneme chůzí po asfaltové silnici podél železniční trati směrem do Černého Kříže.

Symbolem a průvodcem je na stezce Puštík bělavý. Ten provede děti lesním dobrodružstvím, při kterém se naučí poznávat mnoho lesních živočichů a také rostlin. Děti se zábavnou formou pomocí interaktivních prvků seznamují s životem v lese, se způsobem obnovy lesa a dozví se, jaký význam má dřevo ponechané v lese k zetlení. Vyzkouší si také, jak těžké to má třeba datel, budou stopovat různá zvířátka a poznávat jejich stopy, podívají se, jak to vypadá pod kůrou stromů aj.

Od jejího konce se nevracíme zpět stejnou cestou, ale pokračujeme po lesní cestě okruhem zpět do centra obce Stožec. Začátek a konec stezky označují vyřezávané dřevěné sochy Puštíka bělavého.

Přístup: do obce Stožec se dostaneme buď vlakem, nebo autem – auto je potřeba zaparkovat na vyhrazeném placeném parkovišti (automat), parkování jinde v obci je zakázáno.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Naučnou stezkou kolem Stožecké kaple na Stožeckou skálu

  • 8 km
  • 4 / 5

Ze Stožce do Nového údolí a zpět

  • 4,5 - 9 km
  • 1 / 5

Naučná stezka Soumarské rašeliniště

  • 3 km
  • 2 / 5

Boubínské jezírko

  • 2 - 8 km
  • 2 / 5

Z Kubovy Hutě na rozhlednu Boubín

  • 12 km
  • 5 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zážitková Soví stezka Areál lesních her - Puštíkova stezka

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací