Minizoo Wapiti (okr. Český Krumlov)

Vytisknout s sebou

Jedná se o malou rodinnou zoo, která nás však překvapila množstvím chovaných druhů od domácích (slepice, králíci, morčata, kozy, koně, ovce, krávy, morčata…) přes lesní (jeleni, srnky, mufloni, dravci, bažanti, divoká prasata) až po exotická (emu, klokan, papoušci). Žije tu i bizon, ke kterému si můžete vlézt do výběhu. Můžete si vlézt i ke slepicím, můžete si
vyzkoušet vázání různých druhů uzlů, nebo se tu i ubytovat.

Přístup: jedeme na Lipno, směr Horní Planá, pak Pernek a necelý kilometr za Pernekem po pravé straně u silnice najdeme tuto zoo. Zaparkovat lze v areálu. Nejdříve si projdeme areálem po značených tabulkách a pak zaplatíme (dospělý 50, děti zdarma).

Otevřeno je denně od 8 do 20, celoročně.

Můžete si tu dát i něco dobrého, paní domácí skvěle vaří, peče, udí atd. (koláče, chleby, polévky, klobásy, uzené maso, uzené ryby, sýry, med, mošt, domácí vajíčka atd.). Je to tedy trochu i takový gastro tip, snad vás bude bavit jako nás.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Z Nové Pece k lesnímu občerstvení Říjiště

 • 7 - 16 km
 • 2 / 5

Rozhledna Dobrá Voda v Horní Plané

 • 2 km
 • 3 / 5

Naučná stezka kolem rybníku Olšina

 • 7 - 8 km
 • 2 / 5

Medvědí stezka na Šumavě

 • 7 - 15 km
 • 4 / 5

Podél Schwarzenberského kanálu k Plešnému jezeru

 • 13 - 14 km
 • 3 / 5

Černá v Pošumaví

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Ze Stožce do Nového údolí a zpět

 • 4,5 - 9 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Minizoo Wapiti

28.07.2023

Vloni jsme s manželkou a s vnučkou měli zaplacené ubytování. Hned po příjezdu zklamání. Dvůr se svazuje k silnici, která je dost frekventovaná. Jelikož jsme měli sebou kola, a na otázku, kde jsi kola můžeme uložit paní majitelka zpočátku nedokázala odpovědět a potom nám ukázala průchod s poznámkou, že hlavně aby měla místo na krmení kočiček. Dále naše vnučka měla sebou dětský kočárek s ním zde nesměla jezdit, na odstrkovadle také ne. To vše aby nepřejela kočičkám a pejskům tlapičky nebo ocásek.

6.07.2023

Pokud se chystáte pouze na výlet do Zoo, tak určitě doporučuji, ale pokud se rozhodnete pro ubytování tak zažijete neskutečné zklamání.To že je to chalupa stará s tím tak nějak počítáte,ale to že je v chalupě neskutečná zima, už tak nějak né.Drevo si musíte obstarat sami, není v ceně ubytování.Pani majitelka vám sice pošle email že si máte s sebou přivézt povlečení a ručníky,ale už jaksi zapomene napsat že za cenu 9000 Kč za týden vám tam nedá ani roličku toaletního papíru ani pytlík do koše.A b

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.