WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Zámek v Kamenici nad Lipou (okr. Pelhřimov)

Zámek v Kamenici vznikl přestavbou původního hradu ze 13. století. Do současné podoby byl přestavěn v 19. století. V minulosti zámek sloužil jako dětská ozdravovna. V letech 1999-2004 zde proběhla rekonstrukce do dnešní podoby.

Můžete si vybrat z několika expozic:
Hledej hračku – expozice pro děti, kde uvidíte historické panenky (18. století až současnost) a doplňků jako nábytek, pokojíčky, oblečky. Jsou tu k vidění také cínoví a olovění panáččci, dřevěné i plastové hračky. Výstava obsahuje víc než 3500 položek. Součástí výstavy je i herna pro děti.

Pod parou – výstava modelů angličáků a parních strojů

Cesty designu – sbírka nábytku evropských zemí z období 19.-20. století. Součástí této výstavy je i menší interaktivní výstava Mříže, klíče, zámky, kterou naleznete v renesančním sále.

Ve sklepích zámku si prohlédněte sbírku zahradní keramiky od Aleny Matějkové.

Nevynechejte zámeckou zahradu, ve které stojí staletá lípa, podle které se obec jmenuje. Zdejší lípa vznikla srůstem několika stromů. Součástí zámecké zahrady je i zámecký rybník. Na zámku sídlí také kavárna.

Pokud vám vyhládne, můžete se najíst v restauraci U Nádraží nebo V Kulturním domě. Kamenice má i svůj vlastní pivovar, který byl znovu zprovozněn v roce 2017. Pivo se totiž v Kamenici vaří už od 15.století.

V okolí můžete podniknout další výlety: Chýnovská jeskyně, Pelhřimov město rekordů, historická Telč či Jindřichův Hradec s okolními rybníky.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Pohádková říše Fábula - Zábavný rodinný park plný zajímavých atrakcí. Vydejte se na putování za pokladem, projděte si přírodní bludiště, zahrajte si obří společenské hry nebo...

Kam na výlet v okolí

Na zámek Žirovnice

  • 1 - 3 km
  • 1 / 5

Rybníky v okolí obce Počátky

  • 4 - 5 km
  • 2 / 5

Letohrádek svatý Vojtěch a výlet k prameni sv. Vojtěcha

  • 2 - 3 km
  • 1 / 5

Hrad Kámen

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek v Kamenici nad Lipou