Kamenný kruh Druidů u Svaté Kateřiny (okr. Pelhřimov)

Vytisknout s sebou

Máte v oblibě starou keltskou kulturu a jeho tajemné obřady, pokud ano, tak si udělejte výlet do resortu svaté Kateřiny, který se nachází mezi Telčí a Pelhřimovem.

Kamenný kruh není samozřejmě žádnou historickou památkou, ale jde o novodobou repliku dávné megalitické stavby, kterých bylo na našem území zřejmě více.. Byl vztyčen až v roce 2014, nicméně je to momentálně největší kromlech na území naší vlasti. Jeho účel slouží především místnímu léčitelskému resortu, který se lidem snaží pomoci v jejich duchovním vývoji a zlepšení tělesného i duševního zdraví.

Kromlech najdete blízko resortu sv. Kateřina a je určen nejenom jeho klientům a návštěvníkům, ale i všem turistům, kteří sem zavítají. Sem můžete přijít cvičit nebo jenom meditovat.

Jedná se o pravidelný kruh, který čítá 33 menhirů, přičemž jeho celkový obvod je 108 metrů. Neobvyklý je i tím, že jeho polem prochází rozvodí Černého a Severního moře. Uprostřed pravidelného kruhu objevíte plochý kámen na třech menších podstavách, v dávných dobách byl využívaný některými severskými kulturami k náboženským účelům.

Působení velkých kamenů na jejich okolí a nitro člověka vychází ze schopností krystalů daných jejich skupin a cíleným usměrněním. Ty jsou pak schopny zpracovat světlo, zejména Slunce a Měsíce a rovněž vitální zemskou a kosmickou energii. 

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Letohrádek svatý Vojtěch a výlet k prameni sv. Vojtěcha

 • 2 - 3 km
 • 1 / 5

Rybníky v okolí obce Počátky

 • 4 - 5 km
 • 2 / 5

Na zámek Žirovnice

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Hrad Roštejn

 • 1 km
 • 3 / 5

Naučná stezka Čeřínek

 • 6 km
 • 4 / 5

Zámek v Kamenici nad Lipou

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kamenný kruh Druidů u Svaté Kateřiny

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.