Letohrádek svatý Vojtěch a výlet k prameni sv. Vojtěcha (okr. Pelhřimov)

Vytisknout s sebou

Pokud se chcete vrátit do dob první republiky, tak zkuste navštívit krásný letohrádek svatý Vojtěch v obci Počátky.

Z krásného letohrádku je dnes luxusní hotel, který má čtyři hvězdičky. Kdo má hodně peněz, může se zde samozřejmě ubytovat a vychutnat si dobu, kdy bylo slušné vychování a vybraná etiketa běžnou samozřejmostí.

Pro většinu z nás však postačí, když se budeme pouze kochat architekturou letohrádku, která jistě každého zaujme. Počátky minulého století na vás budou vyzařovat z každého koutu hotelu. Z hotelu jsou možné různé procházky. Doporučuji například nenáročnou procházku k pramenu sv. Vojtěcha, která je dlouhá 1,8 kilometrů (viz mapka k tomuto výletu). Druhou si můžete udělat ke Kamennému kruhu Druidů, která je pro změnu 2,8 kilometrů dlouhá.

Jinak čtyřhvězdičkový hotel Letohrádek sv. Vojtěch má celkem jedenáct pokojů a apartmánů, přičemž celková kapacita je třicet hostů. Letohrádek prošel od roku 2008 rozsáhlou přestavbou. Součástí hotelu je také malebná zámecká zahrada nebo také malé muzeum pohádky, které se jmenuje Tři oříšky pro Popelku. Zajímavosti tohoto muzea je například scénář Popelky, který dostal herec Pavel Trávníček. Uvnitř muzea ještě uvidíte kostýmy a rekvizity. V rodinném kině muzea pak běží německý dokumentární film o vzniku slavné pohádky, která je rovněž v Německu populární.


Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Rybníky v okolí obce Počátky

  • 4 - 5 km
  • 2 / 5

Na zámek Žirovnice

  • 1 - 3 km
  • 1 / 5

Hrad Roštejn

  • 1 km
  • 3 / 5

Zámek v Kamenici nad Lipou

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Letohrádek svatý Vojtěch a výlet k prameni sv. Vojtěcha

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.