Zámek Prostějov (okr. Prostějov)

Vytisknout s sebou

Zámek v Prostějově najdeme na Skálově náměstí. Parkovat je možné nedaleko na Školní ulici. Do města také jezdí pravidelně autobusová a železniční doprava.

Budova zámku je jednopatrový, se čtyřkřídlou dispozicí a malým obdélníkovým nádvořím. Při návštěvě si všimněte vstupního portálu - uvádí se, že patří k nejhezčím na Moravě. Vznik zámku je datován do období let 1522 - 1526. Vystavil ho Jan Z Pernštejna. Původně byl zámek součástí městských hradeb. O několik let později proběhly na zámku velké renesanční přestavby, z této doby pochází právě i vstupní portál.
Na přelomu 16. a 17. století byl zámek využíván jako vězení. V polovině 17.století město i zámek vypálili Švédové. Poté již nikdy nebyl využíván jako panské sídlo. O sto let později byl využíván jako sýpky nebo židovské vězení. Ve druhé polovině 19.století zámek koupila rodina Chmelařových za účelem vytvoření kulturního centra. Další stavební úpravy byly prováděny na počátku 20.století - sgrafitová výzdoba fasády.

V dnešní době já zámek v majetku města. V prostorách zámku se nachází galerie s kavárnou, která je pro veřejnost otevřená každý všední den. Do samotných prostor zámku je také možné se dostat během různých akcí pořádaných městem.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Prostějov

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací