Volnočasovým areálem Krajinka na vyhlídku Chebská stráž (okr. Cheb)

Vytisknout s sebou

Procházku krásným přírodním prostředím volnočasového areálu s obrovskou spoustou aktivit a zajímavostí podél břehů řeky Ohře ve městě Cheb si užijí všechny věkové kategorie a téměř na každém kroku je něco zajímavého k vidění či dovádění.

Zaparkovat můžeme na parkovišti určeném pro návštěvníky města (je zdarma) pod velkým kostelem Sv.Mikuláše a při pohledu na kostel se vydáme vpravo blíže k řece. Po 400 metrech nás už přivítá Písečná brána a nad námi stojí velký Chebský Hrad který za návštěvu také stojí. Prohlídky jsou bez průvodce a dětem se tu líbilo. Bližší info: http://www.hrad-cheb.cz/cz/
Pokud neodbočíme na hrad ( je to asi 300 metrů do kopečka ) projdeme bránou bývalého městského opevnění kde již začíná rozsáhlý areál a kde se dozvíme bližší informace a plán areálu z informačních tabulí.

Celý areál je možné projet s kočárkem, na bruslích, na kole, nebo odrážedle. Řeku můžeme přejít na třech různých místech a hned první je krásná dřevěná krytá lávka kterou si děti hned chtěli proběhnout. Most tentokrát nepřejdeme a jdeme rovně do půvabné krajinné architektury pod hradem. Procházíme Holandskou zahradou i s velkými dřeváky u které je hned první dětské hřiště, určené spíše menším dětem a také kavárna s posezením přímo u hřiště a domácí limonádou.

Aleje, květinové záhony, terasovité zahrady, dřevěné sochy a různé cestičky, které to vše protínají, nás dovedou hned k dalšímu zastavení, na kterém se s dětmi určitě zdržíte déle.
Vodní hřiště kde si pomocí vodní pumpy děti plní různá jezírka a potůčky, staví hráze a přelévají vodu pomocí mlýnu, Vás rozhodně na chvilku zastaví. Na vodní hřiště navazuje velká prolézačka ve tvaru lodě s klouzačkou a tobogánem, nějaké houpačky a pískoviště. Ty starší a silnější zase mají o kousek dál pěkně vybavené workoutové hřiště a venkovní posilovací stroje. Na vodní hřiště je vidět z velké terasy říční kavárny a všude kolem je spousty laviček.

Když se podaří projít všechna ta hřiště jsme po pár metrech, které můžeme jít po dřevěném chodníčku, u dalšího přechodu řeky. Tentokrát přejdeme přes Vávrovu lávku na jejímž druhém konci je zajímavá rozhledna vysoká 10 metrů a vyběhnout na ni můžeme po 50 schodech. Od rozhledny pokračujeme dále proti proudu k přehradě Skalka.Rovně kolem vodní nádrže Skalka je to kilometr dalších zajímavostí k vyhlídce Chebská stráž. Cesta je pak spíše lesní, ale zpevněná tak se to stále dá i s kočárkem. Po pár metrech a mírném kopečku přicházíme do další části areálu která se sice ještě buduje, ale již je tu postavené velké palisádové bludiště spolu s keřovým, poteče tu umělý potok, přes který povedou různé malé mosty a budou zde další místa k odpočinku. Cesta nás zatím navádí směrem více vpravo, ale když za bludišti zahneme doleva čeká nás stezka plná překvapení které vyrobily děti ze základních škol. Téměř na každém kroku je nějaký originální nápad a než se z toho všeho rozkoukáme stojíme před vyhlídkovým altánem Chebská stráž.

Pro cestu zpět volíme tu ze které jsme u bludiště sešli, protože i tam potkáme další povedené výtvory. Dále se vracíme stejnou cestou až k přehradě Skalka přes kterou přejdeme na druhou stranu a okolo malé vodní elektrárny se vracíme zpět po druhém břehu. Dřevěné chodníčky nás dovedou k Vávrově lávce. Můžeme se vrátit stejnou cestou zpět nebo po lávce zase přejít řeku a užít si další zábavu, sport a relaxaci na druhém břehu.

Jen o kousek dál je velké lanové centrum které si užijí úplně všichni. Pro ty malé je tu zasíťovaná bezpečná cesta, pro ty trošku větší již cesta s pevným jištěním a překážkami níže nad zemí no a ty zdatnější mají na výběr střední nebo velký lanový okruh. Pro ty odvážné pak obří houpačka, nebo lezecká stěna.
Bližší info zde: http://www.lccheb.cz/lanove-centrum-cheb

Kolem lanového centra najdeme ještě lukostřelnici nebo velký atletický stadion kde v objektu tribun funguje půjčovna sportovních potřeb. Cestou zpět procházíme piknikovou louku kde jsou venkovní grily,posezení, voda a spousty míst k odpočinku a relaxaci. Po pikniku už je to jen kousek ke kryté lávce která nás přivede tam kde jsme cestu začali.

Kromě areálu Krajinka a hradu najdeme v Chebu další zajímavosti jako třeba náměstí se starou kupeckou čtvrtí takzvaný Špalíček nebo třeba Retromuseum ale vše se stihnout nedá.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Vodní Hrátky a dětské hřiště nad řekou - Na velkém dětském hřišti poblíž řeky Ohře v krásném prostředí volnočasového areálu krajinka je největší zábavou především v teplých dnech *vodní hřišt...

Kam na výlet v okolí

Kostel sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Chebské muzeum

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Chebský hrad

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Rozhledna Salingburg

 • 0 km
 • 1 / 5

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře

 • 3 km
 • 2 / 5

Auto moto muzeum Františkovy Lázně

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Císařské Lázně

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Mikrovláčkem na Ameriku

 • 0 - 3 km
 • 1 / 5

Františkovy Lázně - město

 • 0 - 6 km
 • 1 / 5

Pravoslavný kostel ve Františkových Lázních

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Volnočasovým areálem Krajinka na vyhlídku Chebská stráž

7.10.2021

Opravdu hezká procházka,ale je škoda, že nikde není jediný keř s bobulemi jako přírodní zdroj obživy pro ptactvo, myslím, že si zpěváčci zaslouží naší pozornost.zima je pak pro ně k nepřežití.

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.