WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Svět techniky Ostrava (okr. Ostrava-město)

Svět techniky v Ostravě se nachází v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Dolní oblast Vítkovic je bývalý průmyslový areál, který se v posledních letech stal významnou technickou památkou a připomínkou těžkého průmyslu v Ostravě. Lze v něm navštívit hned několik areálů (více na www.dolnivitkovice.cz ), Svět techniky je jedním z nich - pro děti je největším zážitkem. Můžeme sebou vzít i kočárky, budovy jsou z velké části bezbariérově upraveny.

Svět techniky zahrnuje dvě budovy - dva samotné celky (vstup se do každého platí zvlášť) a to Velký svět techniky a Malý svět techniky. Oba světy stojí za návštěvu, jsou otevřeny celoročně, ale pro zimní a deštivá období jsou k návštěvě jako stvořená. Zábavnou formou seznamují se světem vědy a techniky veškeré věkové skupiny. Děti z něj jsou nadšené. Oba Světy techniky lze navštívit za jeden den.

Velký svět techniky se nachází v nově postavené budově. Můžeme v něm navštívit čtyři stálé expozice a to Dětský svět, Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Co můžeme zažít? Prozkoumat své tělo, jeho možnosti; seznámit se blíže s vesmírem; objevit možnosti zvuku a světla; posedět si na vyhřívaném a ozvučeném japonském WC v rámci světu civilizace. Je toho mnoho. Ve velkém světě můžeme shlédnout i zajímavé filmové snímky v 3D kině. V areálu se nachází i Divadlo vědy. Kromě toho zde probíhají dočasné výstavy, jejichž aktuální zaměření si můžete zjistit na stránkách Světa techniky www.stcostrava.cz. Na Velký svět techniky si vyčleníme vždy dost času, nejméně 4 hodiny (ideálně více).

Dětský svět lze navštívit i zcela zvlášť, je určený pro děti od 2 do 6 let. Interaktivními metodami seznamuje děti se světem. Je to pro ně jedna velká herna, rozdělená do menších tematických celků. Můžou si zde postavit dům, vyzkoušet si různá zaměstnání (prodavač, lékař), zahrát si na hudební nástroje, užít si vodní hrátky.

Malý svět techniky, neboli „U6“, se nachází ve staré budově, sídlila zde kdysi energetická budova. Prostory budete znát nejspíše z televize, natáčí se zde pro děti soutěžní stejnojmenný pořad U6. V Malém světě nalezneme rozmanitou škálu vynálezů, které výrazně ovlivnily průmyslový a technický vývoj ve světě. Nejde jen o přehlídku, většinu věcí si můžeme sami vyzkoušet. Malý svět techniky zahrnuje osm expozic, seznámíme se zde např. s parním strojem, telegrafem, s principem výroby oceli, elektřiny. Děti určitě zaujme i oblast dopravy, letectví a kosmonautky. Na návštěvu si ponechejme dostatek času, minimálně dvě hodiny. Na stránkách si ověřme, zda je Malý svět techniky otevřen (ve dnech natáčení soutěžního pořadu zde bývá zavřeno).

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Ve Farské zahradě - Malé dětské hřiště v areálu Farské zahrady.
U Slezskoostravského hradu - Malé dětské hřiště vedle hradu.
Černá louka - Pěkné moderní dětské hřiště v blízkosti výstaviště.
Dětský koutek Dianka - Nově otevřený dětský koutek vás zve za zábavou pro vaše děti. Nachází se v komplexu Futurum Ostrava, vedle HM Tesco. Pro děti je připraven skákací hra...
Dětský koutek Chachárek - Zkuste zavítat do dětského koutku s hlídáním v Ostravě. Na děti čeká prostor plný zábavy, který je přizpůsobený dětem a jejich hraní. Z výběru hraček ...
FUN play Ostrava - FunPlay Ostrava je dětské hřiště v areálu Fungolf. To znamená, že Vy můžete hrát golf, nebo si dát kávu a mezitím si budou vaše ratolesti hrát v dětsk...
Erbenova - Dětské hřiště v krásném prostředí s posezením pro rodiče kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad.
Černá louka - Krásné nové dětské hřiště na Černé louce. Na hřišti najdete několik prolézacích sestav s klouzačkami, velké pískoviště i posezení pro dospělé.
Sady Milady Horákovké - Krásné nově zrekonstruované a hlavně moderní hřiště, kde se nemusíte o vaše děti bát!
Náměstí Biskupa Bruna - Pěkné velké hřiště, kterému dominují lanové prolézačky.
Karolínská 1510 - Moderní dětské hřiště dostupné široké veřejnosti zdarma.
Na Jízdárně 3020 - Opravdu velmi moderně spracované dětské hřiště, které má vašim dětem co nabídnout!
Hornická - Krásné velké dětské hřiště kombinované s dopravním hřištěm v areálu MŠ v Hornické ulici.
Sládkova - Krásné velké dětské hřiště s moderními atrakcemi, které mají dětem co nabídnout.
ZŠ Zelená - Moderní velké dětské hřiště v areuálu ZŠ Zelená.,

Kam na výlet v okolí

Galerie Gong Ostrava

 • 0 km
 • 1 / 5

Dolní oblast Vítkovic - Bolt Tower a Hlubina

 • 0 - 2 km
 • 3 / 5

Lezecké centrum Ostrava Hlubina

 • 0 km
 • 1 / 5

Zámek Vítkovice

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Památky Vítkovic (Ostrava)

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Městská památková zóna Moravská Ostrava

 • 4,5 - 5 km
 • 1 / 5

Muzeum hraček v Ostravě

 • 0 km
 • 1 / 5

Katolický kostel sv. Pavla v Ostravě Vítkovicích

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Miniuni - svět miniatur a Pohádkový sklep strašidel

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Svět techniky Ostrava