Dolní oblast Vítkovic - Bolt Tower a Hlubina (okr. Ostrava-město)

Vytisknout s sebou

Výlet do Dolní oblasti Vítkovic (DOV) je vhodný pro rodiny s dětmi od 6-7 let, sebou můžeme vzít však i menší děti (vstupné mají zadarmo), jen to pro ně nebude nejspíše tak zajímavý výlet a mohly by se nudit. Dolní oblast Vítkovic je národní kulturní památka. Je to bývalý důl, kde se těžilo černé uhlí. Dále k němu náleží i vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren. Veškeré práce zde utichly v roce 1998. V roce 2012 byl areál po rozsáhlých rekonstrukcích, opravách a přístavbách znovu otevřen, tentokrát jako památka pro návštěvníky.

Dolní oblast Vítkovic zahrnuje více částí, které můžeme navštívit. Jedním z nich (centrem Dolní oblasti Vítkovic) je bývalý důl Hlubina a také Bolt Tower - věž, vysoká 77,7 metrů, s kavárnou a vyhlídkovou plošinou nad ní. Kavárna s vyhlídkou jsou nově postavené přístavby.

Můžeme zde navštívit dva hlavní okruhy, samostatně nebo společně. Najdeme zde vysokopecní okruh s/bez návštěvu Bolt Toweru a uhelní okruh dolu Hlubina (probíhá jen po povrchu). Poslední možností je tzv. malý okruh, což je jen samostatná návštěva Bolt Toweru. Tento okruh je jako jediný bezbariérový a vhodný tedy i pro kočárky.

Velké okruhy trvají kolem 100 minut, jsou s průvodcem. My je navštívili ještě bez dětí a můžeme potvrdit, že malé děti by se při nich nudily. Naopak návštěva Bolt Toweru se jim líbila moc, našly odvahu i na vyhlídkovou procházku. Kapacita kavárny je však daná, proto není samozřejmostí, že nám tam prodají lístek. Je dobré si předem zavolat, tel.595 953 192. Kavárna je otevřena od 10 - 18 hodin, v případě zájmu ji jde navštívit až do 22 hod, vždy ale až po telefonní domluvě.

Zaparkovat můžeme bezplatně v areálu Dolních Vítkovic. Vstup k výtahu do Bolt Toweru najdeme v blízkosti ulice Místecká. Vstupenky si zakoupíme v blízkém návštěvnickém centru oblasti Dolních Vítkovic. Více na www.dolnivitkovice.cz

Dále v Dolní oblasti Vítkovic přímo v areálu můžeme navštívit multifunkční aulu Gong (mediální centrum) a Velký a Malý svět techniky, ideální pro návštěvu i s menšími dětmi. Trochu dále, v Ostravě- Petřkovicích se nachází hornické muzeum Landek park, které návštěvníky seznamuje s důlní činností a práci báňských záchranářů. Je to místo, o kterém se dá říci, že je kolébkou těžby uhlí v Ostravě.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U Slezskoostravského hradu - Malé dětské hřiště vedle hradu.
Černá louka - Pěkné moderní dětské hřiště v blízkosti výstaviště.
Dětský koutek Dianka - Nově otevřený dětský koutek vás zve za zábavou pro vaše děti. Nachází se v komplexu Futurum Ostrava, vedle HM Tesco. Pro děti je připraven skákací hra...
Dětský koutek Chachárek - Zkuste zavítat do dětského koutku s hlídáním v Ostravě. Na děti čeká prostor plný zábavy, který je přizpůsobený dětem a jejich hraní. Z výběru hraček ...
FUN play Ostrava - FunPlay Ostrava je dětské hřiště v areálu Fungolf. To znamená, že Vy můžete hrát golf, nebo si dát kávu a mezitím si budou vaše ratolesti hrát v dětsk...
Erbenova - Dětské hřiště v krásném prostředí s posezením pro rodiče kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad.
Černá louka - Krásné nové dětské hřiště na Černé louce. Na hřišti najdete několik prolézacích sestav s klouzačkami, velké pískoviště i posezení pro dospělé.
Sady Milady Horákovké - Krásné nově zrekonstruované a hlavně moderní hřiště, kde se nemusíte o vaše děti bát!
Náměstí Biskupa Bruna - Pěkné velké hřiště, kterému dominují lanové prolézačky.
Karolínská 1510 - Moderní dětské hřiště dostupné široké veřejnosti zdarma.
Na Jízdárně 3020 - Opravdu velmi moderně spracované dětské hřiště, které má vašim dětem co nabídnout!
Hornická - Krásné velké dětské hřiště kombinované s dopravním hřištěm v areálu MŠ v Hornické ulici.
Sládkova - Krásné velké dětské hřiště s moderními atrakcemi, které mají dětem co nabídnout.
ZŠ Zelená - Moderní velké dětské hřiště v areuálu ZŠ Zelená.,

Kam na výlet v okolí

Galerie Gong Ostrava

 • 0 km
 • 1 / 5

Lezecké centrum Ostrava Hlubina

 • 0 km
 • 1 / 5

Svět techniky Ostrava

 • -1 - 2 km
 • 1 / 5

Zámek Vítkovice

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Památky Vítkovic (Ostrava)

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Katolický kostel sv. Pavla v Ostravě Vítkovicích

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Muzeum hraček v Ostravě

 • 0 km
 • 1 / 5

Městská památková zóna Moravská Ostrava

 • 4,5 - 5 km
 • 1 / 5

Miniuni - svět miniatur a Pohádkový sklep strašidel

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Galerie výtvarného umění Ostrava

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Dolní oblast Vítkovic - Bolt Tower a Hlubina

14.01.2018

Zaparkovat můžete bezplatně v areálu... Hm.. tak to je fakt skvělá rada. Teď už vím opravdu vše :(

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.