Muzeum hraček v Ostravě (okr. Ostrava-město)

Vytisknout s sebou

Muzeum hraček Ostrava najdete ve stejnojmenném moravském městě na ulici Vítkovická 1. Muzeum je umístěné do budovy ústředního autobusového nádraží.

Muzeum hraček Ostrava je ideální muzeum pro rodiny s dětmi, neboť nabízí k vidění velké množství exponátů v několika časových úsecích. Spatříte zde panenky, hračky a hry od poloviny 19. století až devadesátých let minulého století. Postupně projdete úsekem Historických hraček, Retro hraček, Disneyanu a Sběratelství. Úsek Sběratelství se každý půl roku obměňuje, nyní tam uvidíte sbírku starých mobilních telefonů.

V první části, která nese název Historické hračky uvidíte hodně staré hračky, přičemž zde převládají stará loutková divadla. V sekci Retro hračky jsou k vidění opravdové hity této doby, které si ještě budete sami pamatovat. Zde uvidíte například céčka, nebo igráčky či další modely aut nebo autobusů. Třetí sekce je nazvaná Disneyana. Tato sekce je zasvěcena velké tvorbě Walta Disneyho, který stvořil Mickey Mouse a další animované postavičky. V této sekci uvidíte postavu Mickey Mouse v časopisech, knížkách nebo filmech.

Mě osobně nejvíce zaujaly sportovní hry, především pak stolní závod rychlých aut nebo různé stolní hry ledního hokeje. V této sekci také nechyběla autodráha nebo stolní fotbal. Vstupné stojí 149 korun.

http://muzeumhracekostrava.cz/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Ve Farské zahradě - Malé dětské hřiště v areálu Farské zahrady.
U Slezskoostravského hradu - Malé dětské hřiště vedle hradu.
Černá louka - Pěkné moderní dětské hřiště v blízkosti výstaviště.
ZŠ Gen. Janka - Hřiště se nachází u domu poblíž základní školy Gen. Janka v Ostravě-Mariánských horách. Je sice menší, ale v příjemném prostředí.
U kostela - Malé hřiště se nachází v Ostravě-Mariánských horách poblíž římkokatolického kostela u křižovatky ulic Sušilova a M. Pujmanové.
Človíčkov - Hrací koutek Človíčkov vám nabízí užít si příjemné chvíle v prostorách plných her a zábavy. Každé dítě si zde příjde na své. Samozřejmostí je možnost ...
Dětský koutek Dianka - Nově otevřený dětský koutek vás zve za zábavou pro vaše děti. Nachází se v komplexu Futurum Ostrava, vedle HM Tesco. Pro děti je připraven skákací hra...
Dětský koutek Chachárek - Zkuste zavítat do dětského koutku s hlídáním v Ostravě. Na děti čeká prostor plný zábavy, který je přizpůsobený dětem a jejich hraní. Z výběru hraček ...
FUN play Ostrava - FunPlay Ostrava je dětské hřiště v areálu Fungolf. To znamená, že Vy můžete hrát golf, nebo si dát kávu a mezitím si budou vaše ratolesti hrát v dětsk...
Dětský ráj Ostrava - Dětský ráj Ostrava, tak se jmenuje vnitřní herna s kavárnou. To znamená, že si můžeme v klidu vychutnat pohodu, klid a něco dobrého na zub mezitím co ...
Moravská Ostrava a Přívoz - Velké oplocené dvojhřiště s atrakcemi pro děti všeho věku.
 Husův sad - Veřejné dětské hřiště k dispozici všem, kdo se zastaví. Navíc zde můžete příjemně posedět přitom, co vaše děti budou skotačit na atrakcích! Hned vedle...
Černá louka - Krásné nové dětské hřiště na Černé louce. Na hřišti najdete několik prolézacích sestav s klouzačkami, velké pískoviště i posezení pro dospělé.
Sady Milady Horákovké - Krásné nově zrekonstruované a hlavně moderní hřiště, kde se nemusíte o vaše děti bát!
Náměstí Biskupa Bruna - Pěkné velké hřiště, kterému dominují lanové prolézačky.

Kam na výlet v okolí

Galerie výtvarného umění Ostrava

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Krausova vila v Ostravě

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Městská památková zóna Moravská Ostrava

 • 4,5 - 5 km
 • 1 / 5

Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Bazilika Božského spasitele v Ostravě

 • 0 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Slezská Ostrava

 • 5 - 6 km
 • 2 / 5

Miniuni - svět miniatur a Pohádkový sklep strašidel

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Divadlo loutek v Ostravě

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Výstaviště Černá louka

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum hraček v Ostravě

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.