Rozhledna Vysoká (okr. Tachov)

Vytisknout s sebou

Dnes se vydáváme na výlet na rozhlednu Vysoká, která stojí na stejnojmenném kopci zhruba dva kilometry západně od Tachova. Auto parkujeme na bezplatném parkovišti pod sjezdovkou a nahoru na rozhlednu se vydáváme přímo vzhůru po sjezdovce.

Ocelová rozhledna ve tvaru přesýpacích hodin byla postavena v roce 2014 podle projektu plzeňského architekta Oldřicha Hyska a prý na ni vede 144 schodů (my jsme je nepočítali). Z vrcholu rozhledny, který je ve výšce 25 metrů je pěkný výhled na Tachov, Šumavu, Český les nebo Slavkovský les.

Rozhledna je volně přístupná celoročně a to v období duben až září denně od 8,00 do 22,00 hod. a od října do března taktéž denně od 8,00 do 18,00 hod.

Hned vedle rozhledny se nachází dětské archeologické hřiště, které vzniklo v areálu bývalé kaple. V pískovišti se skluzavkou mohou děti nalézt betonovou lebku nebo menší půdorys kaple. Samotná Kaple Panny Marie Lurdské se pak nachází v jeskyni ve skále v těsné blízkosti hřiště a rozhledny.

Kromě rozhledny se na Vysoké (cca 100m od rozhledny) nachází památník odhalený v roce 1971 připomínající bitvu u Tachova, kde v roce 1427 husité porazili křižácká vojska.
Jídlo a pití si vezměte na rozhlednu s sebou, protože žádná restaurace ani stánek s občerstvením tu není. Občerstvit se lze v Tachově v areálu sportovišť.

Cestu zpátky volíme opět po sjezdovce, ale alternativně se nahoru i dolů dá jít i po zelené turistické značce přes obec Světce.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Rozhledna Vysoká - Dětské archeologické hřiště u rozhledny

Kam na výlet v okolí

Naučná stezka Světecký vrch

  • 5 km
  • 3 / 5

Naučná stezka Vysoká - Světce

  • 2,5 km
  • 3 / 5

Planá - Galerie ve věži

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Rozhledna Bohušův vrch

  • 0 - 1 km
  • 3 / 5

Na rozhlednu Havran

  • 13 km
  • 5 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna Vysoká

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.