Naučná stezka Vysoká - Světce (okr. Tachov)

Vytisknout s sebou

Pro dnešní den jsme zvolili výlet po naučné stezce která vede z vrchu Vysoká nedaleko od Tachova do obce Světce. My jsme se ji však rozhodli absolvovat v opačném směru a to hlavně z důvodu dopravní dostupnosti. Auto se nám podařilo zaparkovat před kavárnou Světce a odtud začínáme naši cestu po naučné stezce. Stezka má celkem deset různých zastavení zaměřených na informace o zdejší přírodě a historii. Cesta po stezce je celkem členitá a není vhodná pro kočárky.

Mezi nejvýznamnější místa, která cestou míjíme patří Klášter a jízdárna Světce. Jízdárnu lze i navštívit v rámci komentované prohlídky. Samotná jízdárna je architektonicky velice zajímavá a před zničením ji zachránila rekonstrukce v roce 2000 - dnes je prohlášena za národní kulturní památku. Hned za klášterem jsou zbytky zámku Světce, který nebyl nikdy dostavěn a dnes jeho zbytky patří také mezi národní kulturní památku. Další zajímavostí je Husmanova kaple, která je v současné době skryta pod mohylou a je opředena různými legendami. Přímo na vrchu Vysoká se nachází volně přístupná rozhledna, Dětské archeologické hřiště a Lurdská jeskyně. Kdysi na Vysoké stávala i kaple, která byla původně dřevěná, poté v roce 1899 přestavěna a v roce 1961 zcela stržena.

Jediné občerstvení na cestě je kavárna Světce, kam se vracíme po zelené turistické značce.Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Rozhledna Vysoká - Dětské archeologické hřiště u rozhledny

Kam na výlet v okolí

Naučná stezka Světecký vrch

  • 5 km
  • 3 / 5

Rozhledna Vysoká

  • 2 - 4 km
  • 3 / 5

Planá - Galerie ve věži

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Rozhledna Bohušův vrch

  • 0 - 1 km
  • 3 / 5

Na rozhlednu Havran

  • 13 km
  • 5 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka Vysoká - Světce

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.