Přehrada Olešná (okr. Frýdek-Místek)

Vytisknout s sebou

Přehradní nádrž Olešná byla postavená v roce 1964. Je to přehrada na řece Olešná, která je dlouhá 393 metrů a vysoká 18 metrů. Vodní nádrž slouží zejména k letní rekreaci - ke koupání a vodním sportům. V areálu této rekreační oblasti najdete také autokempink a celou řadu chutných restaurací.

Vodní nádrž je situovaná jihozápadním směrem od moravského města Frýdku-Místku. Je ideální především pro koupání, ale i také vodní sporty, jako kupříkladu jachting nebo windsurfing. Pláže jsou zde příjemně travnaté a vstup do vody písčitý a pozvolný. V areálu najdete i naturistická pláž. Zaparkovat svůj vůz můžete poblíž jachtingu Palkovice na levém břehu přehrady.

Výstavba přehrady se uskutečnila v letech 1960 až 1964. Původně byla vodní nádrž postavena jako důležitá zásobárna vody pro zdejší průmysl a jako ochrana proti povodním. Později se pak na březích vodní nádrže zrodil rekreační areál s kempy a letními restauracemi.

Docela velká vodní plocha přehrady slouží rovněž k chovu ryb. Od vodní nádrže se pak zvedají Palkovické hůrky, které dělají pěknou přírodní kulisu celému areálu. V roce 2005 byl na severozápadním břehu vodní nádrže Olešná otevřen moderní aquapark, který ještě více zatraktivnil celý areál. Na závěr ještě několik čísel: vodní plocha přehrady zaujímá prostor 87 hektarů a nachází se v nadmořské výšce 315 metrů nad mořem.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Přehrada Olešná

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací