Ovocná stezka u Slaného (okr. Kladno)

Vytisknout s sebou

Tento výlet je ideální absolvovat v dubnu či květnu, protože trasa výletu totiž vede prostředím ovocných sadů, které právě v tomto období nádherně kvetou. Výlet začínáme na návsi v Blahoticích, kde se dá celkem slušně zaparkovat. Jdeme cestou dolů k rybníkům, je tam sice cedule označující soukromý pozemek, ale jedná se o cestu i pro auta, očividně průchozí. Procházíme mezi Blahotickými rybníky I a II. Zrovna dnes (duben 2018) nevypadají zrovna vábně, ale nám to nevadí a pokračujeme dále k ovocným sadům. Krátce za zatáčkou nás navádí cedule "Ovocná stezka" doleva a pokračujeme podél oplocených sadů.

Cesta vede celou dobu podél plotu a my se můžeme kochat rozkvetlými jabloněmi a hrušněmi. Občas cesta mizí mezi stromy, takže i když pálí sluníčko je se občas kam schovat. Cesta nás postupně dovede až k asfaltové silnici, kde odbočujeme vpravo a pokračujeme asi 100 m po silnici. Tady je odbočka do úzké cestičky, která vede mezi ploty a má ani ne dva metry na šířku, ale pohodlně průchozí. V tomto místě si můžeme výlet trochu zkrátit a pokračovat po silnici necelý kilometr a poté odbočit doprava zpět mezi sady. Pokud jdeme trasou tak jak je na mapce, tak odbočíme do oné úzké cestičky a pokračujeme mírně z kopce mezi ovocnými sady.

Po několika stech metrech přicházíme k železniční trati, kterou překonáváme podchodem a odbočujeme doprava. Po dalším zhruba jednom kilometru odbočujeme opět doprava na silnici, po vracíme se směrem zpět. Poté přecházíme silnici, ze které jsme odbočili a pokračujeme dále panelovou cestou opět mezi sady směrem zpět do Blahotic.

Většina cesty je schůdná i s kočárkem, místy se hodí terénější varianta, přip. nutno trochu poponést, ale rozhodně se dá. Výlet určitě ocení příznivci geocachingu, protože cesta vede podél série kešek, kde každá keška je věnovaná nějakému ovoci. V návsi v Blahoticích je pěkná kaplikčka, u které je také k nalezení jedna keška.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Vodní park Čabárna a záchranná stanice AVES

 • 1 km
 • 1 / 5

Zoopark Zájezd

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Krásný výhled z Otvovické skály

 • 3 - 5 km
 • 3 / 5

Drvotova stezka

 • 8 - 10 km
 • 2 / 5

Zřícenina hradu Okoř

 • 1 km
 • 1 / 5

Na hrad Okoř a údolím Zákolanského potoku

 • 7 - 8 km
 • 1 / 5

Lázně Mšené

 • 3 - 4 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Ovocná stezka u Slaného

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací