Muzeum čokolády a marcipánu Tábor (okr. Tábor)

Vytisknout s sebou

Muzeum, které uchvátí nejen děti, ale i dospělé návštěvníky. Leží kousek od Žižkova náměstí v samotném historickém centru husitského města Tábora. Součástí muzea je i cukrárna s kavárnou, kde si můžete zakoupit výbornou tekutou čokoládu v několika různých příchutích, dále různé pralinky, dortíčky, čokoládová lízátka a další laskominy. Výrobu všech cukrovinek můžeme při jejich konzumaci v cukrárně sledovat přes sklo přímo do výrobny.

Muzeum se nachází ve starším domě a je třípatrové. V podzemí je pohádková říše s ježibabou chrápající na peci, pekelným doupětem, perníkovou chaloupkou a dalšími postavičkami. Čerti v pekle mluví, ježibaba opravdu chrápe a dýchá - děti (4 a 6 let) měly oči navrch hlavy a byly nadšené. V dalším patře je část věnovaná historii čokolády - dozvíme se zde, jak, kde a kdy čokoláda vznikla, jak se vyráběla dříve a dnes. Uvidíme historické i současné obaly čokolád, historické servisy na pití čokolády a další zajímavosti.

Další část je pak věnovaná samotné expozici výrobků z čokolády a marcipánu - najdeme zde model Žižkova náměstí, sochu Jaromíra Jágra v životní velikosti, různé modely pohádkových postaviček, také postavu Mr. Beana s jeho autem a spoustu dalšího.

Součástí muzea je i kreativní dílna, kde si můžeme z čokolády či marcipánové hmoty vytvořit vlastní výrobky.

Informace o otevírací době a ceně vstupného zde: http://www.cokomuzeum.cz/cz/index.php

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

OD Dvořák - Dětské atrakce v obchodním domě Dvořák v Táboře. Atrakce může využít každý, kdo tudy prochází, některé jsou však placené. Hned vedle hřiště je kavárna...
Dopravní hřiště u Jordánu - Dopravní hřiště pro děti na břehu Jordánu.
Dětské hřiště Pintovka - Malé hřiště uprostřed jihočeského lesa na kterém se zbaví děti při procházce v místním lese Pintovka. Lze také posedět v přístřešku, který je u hřiště
Lesní fitness Pintovka - Fitness hřiště se nachází uprostřed lesa Pintovka. Jsou zde netradiční prvky, například rotoped.
Safari herna dětem - Pojďte si hrát spolu s dětmi do útulné a barevné Safari herny. Pokud toužíte po chvilce klidu, nechte hraní dětem, posaďte a dejte si něco dobrého v m...
Človíčkov - Moderní dětské hřiště poskytující spousty zábavy pro vaše děti
Pod poliklinikou - Pěkné moderní dětské hřiště se zajímavými atrakcemi.
Horky - Pěkné dětské hřiště s písčitým povrchem, spoustou atrakcí a příjemným posezením pro rodiče!
Čelkovice - Pokud hledáte menší hřiště, které byste navštívili s vašimi dětmi, pak jste jedno právě našli!
Husinecká 2174 - Parádní dětské hřiště s řadou pěkných udržovaných atrakcí.
Sokolovská - Krásné velké dětské hřiště s několika velkými prolézacími sestavami, dále zde najdete houpačky, pružinovky a pískoviště. Hřiště je moderní a udržované...
Pražského povstání - Pěkné opolocené hřiště ze série ČEZ Oranžová hřiště s dominantou v podobě lanové pyramidy.
Kpt. Jaroše 2383 - Máte chuť s dětmi vyjít k dětskému hřišti? Zde si vaše děti užijí spoustu zábavy a vy si můžete posedět na lavičkách!
Buzulucká - Pěkné středně velké hřiště s parádní horolezeckou stěnou, pěknou prolézačkou a lavičkami pro Vás.
U Sladovny - Dětské hřiště v krásném prostředí poblíž Jordánu, poblíž zdejšího dopravního hřiště. Hřiště je nově zrekonstruované.

Kam na výlet v okolí

Granátová skála

 • 0 km
 • 4 / 5

Městský park pod Kotnovem

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Pramen svaté Eleonory

 • 0 km
 • 3 / 5

Botanická zahrada v Táboře

 • 0 - 3 km
 • 1 / 5

Les Pintovka

 • 1 - 4 km
 • 1 / 5

Zřícenina Kozí hrádek

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Chýnovská jeskyně

 • 1 - 6 km
 • 2 / 5

Řetězový stádlecký most u Bechyně

 • 0 - 0,3 km
 • 1 / 5

Rozhledna na Čermákově vrchu u Krátošic

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.