WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Městský park pod Kotnovem (okr. Tábor)

Krásný městský park pod Kotnovem se nachází v ulici Korandova v historickém městě Tábor. Park najdeme přímo pod Kotnovskou věží a Bechyňskou bránou. Původně se v areálu nacházel hřbitov, ze kterého se dochovalo pouze několik náhrobků, například náhrobek Josefa Němce (manžel spisovatelky Boženy Němcové), který se nachází v dolní části rozsáhlého parku.

V parku se můžeme kochat nejen krásnou přírodou, spletitými cestami a výhledem na město Tábor a řeku Lužnici. Parku dominuje kaple sv. Filipa a Jakuba ze 14. století, která je městem Tábor využívána ke kulturním účelům. U kaple je také hrob a krásná zahradní architektura. Od kaple je také vidět vrchol přírodní památky - Granátové skály. Z parku ale není cesta ke skále přístupná.

V parku se vyřádí také děti, a to především na dětském hřišti, které je celé ze dřeva a do konceptu parku skvěle zapadá. Dětské hřiště je tak0 velmi využívané místními mateřskými školkami. Cesty v parku jsou také vhodná i pro kočárek či dětská odrážedla. Najdeme tu také nespočet laviček, jak na sluníčku tak pod košatými stromy, jedná se tak o ideální místo k odpočinku a relaxaci. Ačkoliv je park krásný, místními obyvateli není moc navštěvovaný.

Doprava:
MHD - přímo u parku se nachází autobusová zastávka Kotnov, po pár metrech v ulici Korandova je po levé straně vstup do parku
autem - v ulici Korandova je možné pohodlně a zdarma zaparkovat

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

OD Dvořák - Dětské atrakce v obchodním domě Dvořák v Táboře. Atrakce může využít každý, kdo tudy prochází, některé jsou však placené. Hned vedle hřiště je kavárna...
Dopravní hřiště u Jordánu - Dopravní hřiště pro děti na břehu Jordánu.
Dětské hřiště Pintovka - Malé hřiště uprostřed jihočeského lesa na kterém se zbaví děti při procházce v místním lese Pintovka. Lze také posedět v přístřešku, který je u hřiště
Lesní fitness Pintovka - Fitness hřiště se nachází uprostřed lesa Pintovka. Jsou zde netradiční prvky, například rotoped.
Safari herna dětem - Pojďte si hrát spolu s dětmi do útulné a barevné Safari herny. Pokud toužíte po chvilce klidu, nechte hraní dětem, posaďte a dejte si něco dobrého v m...
Človíčkov - Moderní dětské hřiště poskytující spousty zábavy pro vaše děti
Pod poliklinikou - Pěkné moderní dětské hřiště se zajímavými atrakcemi.
Horky - Pěkné dětské hřiště s písčitým povrchem, spoustou atrakcí a příjemným posezením pro rodiče!
Čelkovice - Pokud hledáte menší hřiště, které byste navštívili s vašimi dětmi, pak jste jedno právě našli!
Sokolovská - Krásné velké dětské hřiště s několika velkými prolézacími sestavami, dále zde najdete houpačky, pružinovky a pískoviště. Hřiště je moderní a udržované...
Pražského povstání - Pěkné opolocené hřiště ze série ČEZ Oranžová hřiště s dominantou v podobě lanové pyramidy.
Kpt. Jaroše 2383 - Máte chuť s dětmi vyjít k dětskému hřišti? Zde si vaše děti užijí spoustu zábavy a vy si můžete posedět na lavičkách!
Buzulucká - Pěkné středně velké hřiště s parádní horolezeckou stěnou, pěknou prolézačkou a lavičkami pro Vás.
U Sladovny - Dětské hřiště v krásném prostředí poblíž Jordánu, poblíž zdejšího dopravního hřiště. Hřiště je nově zrekonstruované.
Pod Kotnovem - Kačírkové dětské hřiště větších rozměrů čeká na vaši návštěvu. Hřiště se nachází v parku od hradem Kotnov.

Kam na výlet v okolí

Granátová skála

 • 0 km
 • 4 / 5

Pramen svaté Eleonory

 • 0 km
 • 3 / 5

Les Pintovka

 • 1 - 4 km
 • 1 / 5

Botanická zahrada v Táboře

 • 0 - 3 km
 • 1 / 5

Zřícenina Kozí hrádek

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Chýnovská jeskyně

 • 1 - 6 km
 • 2 / 5

Řetězový stádlecký most u Bechyně

 • 0 - 0,3 km
 • 1 / 5

Rozhledna na Čermákově vrchu u Krátošic

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Městský park pod Kotnovem