Městské opevnění v Hranici na Moravě (okr. Přerov)

Vytisknout s sebou

Dnešní den navštívíme menší město Hranice na Moravě, které se nachází na střední Moravě na hlavní trase na východ do Ostravy a na Slovensko. Městské hradby se ve městě nacházejí jen na krátkém úseku kolem zámku a pak ještě na pár místech. Ale nás budou zajímat hlavně ty, kolem zámku, které se město snaží udržovat.

Město bylo pravděpodobně opevněno již během 13. století. Na původním místě byl zřízen systém valů s dřevěným opevněním. Později, během 15. století, kdy ve městě byl postaven kamenný hrad, bylo snad opevněno i město vnitřní hradební zdí. Patrně až později za Pernštejnů (1475 - 1547) byl ve svahu kolem města zbudován druhý, vnější pás hradeb z lomového kamene a s baštami, které se nacházely v rozestupu po čtyřiceti až sedmdesáti metrech se štěrbinovými střílnami pro lehké zbraně. Dvanáct z těchto bašt existují ještě alespoň zčásti dodnes. Součástí hradebního pásu byly i tři brány - Motošínská v ulici 28.října, Mlýnská ve Svatoplukově ulici a Horní v Jiráskově ulici.

Více informací zde:
https://www.strednimorava-tourism.cz/cil/mestske-hradby-hranice
http://infocentrum-hranice.cz/mestske-hradby/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Městské opevnění v Hranici na Moravě

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací