Denisovy sady (okr. Brno-město)

Vytisknout s sebou

Dnešní den navštívíme v Brně park, který je nejstarším veřejným parkem v České republice. Najdeme jej na svahu kopce Petrov mezi centrem města a Husovou ulicí. Dostat se sem můžeme pěšky nebo tramvají.

Park zde byl budován od roku 1803, kvůli válce však zde práce přestaly. V roce 1818 byl dokončen jako veřejný park. V té době zde byl umístěn velký obelisk na počest císaře Františka I., po něm získal i jméno - Františkov.

Od poloviny 19.století se stal park národní památkou. V roce 1919 na počest francouzského historika Ernesta Denice, který přispěl ke vzniku Československa, byl park přejmenován na Denisovy sady. Park v té době sahal až k dnešnímu parku Studánka, ale na počátku 2.světové války byl park rozdělen novou ulicí - Husova. Po skončení války v prostoru parku byla vybudována kavárna.

Od 90. let 20. století v parku probíhala rozsáhlá rekonstrukce. Jako první byl opraven hudební pavilon, opravy byly dokončeny roku 2003. Park je nyní volně přístupný z ulic Bašty, Husova a Biskupská nebo průchodem z ulice Petrská. V areálu je několik míst, kde je možné si odpočinout od každodenního shonu.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Denisovy sady

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací