Boskovštejn (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

V obci Boskovštejn najdete hned u parkoviště několik možností vyžití. Můžete navštívit muzeum kol, ve kterém nejdete 300 exponátů nejrůznějších kol z různého časového období i kuriozity (jako například kolo pro hasiče). Jedná se o největší muzeum jízdních kol u nás. Najdete tu i různorodé předměty s tématikou kol jako pohlednice, fotografie, razítka, společenské hry, známky a množství náhradních dílů zvonky, pumpičky a další.

Naproti muzeu je velká prolezací věž. Na tu je vstup za 50 kč na den bez ohledu na věk. Samozřejmě na vlastní nebezpečí. Hned vedle najdete různorodé dráhy pro kola jako je pumptrack, singletrack. O pár kroků vedle narazíte na velké dětské hřiště. Na něm najdete trampolínu, houpačky, prolézačky, pískoviště, kyvadlové a pružinové houpačky. A uprostřed toho všeho je občerstvení s ochotnou a milou obsluhou a udržované čisté záchody.

Pokud Vám zbude energie můžete buď dojít (1,5 km) nebo popojet vaším vozidlem do sousední obce Jiřice u Moravských Budějovic. Nachází se zde galérie, u které můžete zaparkovat a vydat se na rozhlednu Anička. Projdete kolem rybníčku, vyřezávaných postav a retro hřiště, kde určitě zavzpomínáte na mládí. Za prohlídku stojí i Meditační křížová cesta ovocným sadem s obrázky od Bedřišky Znojemské.

Z rozcestí se můžete ještě vydat po zelené značce na zříceninu hradu Bukovina. Je to zhruba 2,8 km tam i zpět.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U Aničky - Malé reto hřiště u rozhledny Anička v blízkosti galerie Setkání.
Jiřice u Moravslých Budějovic - Dále od silnice na konci vesnice, zasazené nové hřiště za domama. Pekný altán na posezení s možností něco dobrého si opéct.
Jiřice u Moravských Budějovic II - Nedaleko vyhlídky Aničky na druhém konci vesnice je staré ale pořád funkční hřiště. V blízkosti je malé jezírko.

Kam na výlet v okolí

Poutní areál Hluboké Mašůvky

  • 1 - 2 km
  • 3 / 5

Zámek Jaroměřice na Rokytnou

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Zámek Vranov nad Dyjí

  • 0 - 4 km
  • 2 / 5

Z Vranova nad Dyjí k větrnému mlýnu v Lesné

  • 8 - 9 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Boskovštejn

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací