Zámek Jaroměřice na Rokytnou (okr. Třebíč)

Vytisknout s sebou

Cíl výletu je jasný - pohádkově krásný barokní zámek Jaroměřice na Rokytnou, který se nachází ve stejnojmenné obci zhruba 13 kilometrů od Třebíče.

Tento původně renesanční zámek byl vybudován na místě staré gotické vodní tvrze a později byl přestavěn do barokní krásy, nad kterou se tají dech. Součástí rozsáhlého zámeckého komplexu je také farní kostel sv. Markéty a překrásná zahrada francouzského typu, která plynule přechází v přírodně krajinářský park, který lze možno celý projít.

Prohlídka zámku nabízí vhled do dobových interiérů s hodnotným nábytkem a cennými uměleckými sbírkami. Můžete si vybrat ze dvou prohlídkových okruhů, které zpřístupňují celou část zámku, která byla v minulosti obývaná šlechtou. Nejkrásnější interiéry na zámku jsou pochopitelně reprezentační prostory, především pak krásný sál předků s alegorickou kresbou na klenbě od malíře F. M. Francia a taneční sál s malbou od Jeana Baptisty. Všechny milovníky asijského umění pak potěší útulný čínský salonek s překrásnými intarziemi.

Vstupné na hlavní prohlídkový okruh s názvem Hraběcí apartmán stojí pro dospělého návštěvníka 110 korun, děti pak zaplatí 60 korun. Druhý okruh, který se jmenuje Hostinské pokoje a kuchyně vyjdou vaší peněženku na 80, respektive 60 korun. Stejné vstupné pak zaplatíte v barokním chrámu sv. Markéty, který je od roku 2002 chráněnou kulturní památkou.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Boskovštejn

  • 1 - 6 km
  • 1 / 5

Z Třebíče k rozhledně Na Kostelíčku

  • 1 - 1,5 km
  • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Jaroměřice na Rokytnou

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací