Archeologický skanzen Březno (okr. Louny)

Vytisknout s sebou

Tento skanzen nebo-li muzeum v přírodě najdeme na břehu řeky Ohře nedaleko obce Březno, západně od města Louny. Nachází se na archeologicky významné lokalitě, vznikl jako součást výzkumného programu na základě velkoplošného archeologického průzkumu, prováděného zde v průběhu padesátých až sedmdesátých let. Jsou tu k vidění repliky staveb a obydlí z období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského. Všechna obydlí jsou postavena na základě místních nálezů, jsou také doplněna o zahrádky, nářadí a další vybavení, které nám přibližují život a práci tehdejších obyvatel.

V areálu skanzenu také probíhají archeologické experimenty, návštěvníci tedy mají možnost vyzkoušet si různé pravěké aktivity. Hned za branou skanzenu stojí tzv. dlouhý dům, pocházející z mladší doby kamenné, na jehož stavbu nebyl použit ani jeden hřebík. Další zajímavou budovou je takzvaná podzemnice, což je slovanská chata z 6. století, která je z části zahloubená do země a uvnitř je ohniště. Skanzen je od roku 1994 je součástí Oblastního muzea v Lounech.

Otevírací doba:
leden + únor je zavřeno
březen, duben, říjen až prosinec je otevřeno od úterý do neděle 9-16hod
od května do září otevřeno od úterý do neděle 9-17hod.

Vstupné: dospělí 30 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 80 Kč. Každý první čtvrtek v měsíci je vstup zdarma.

Bližší informace o pořádaných akcích najdete zde: https://www.archeoskanzenbrezno.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Zámek Nový Hrad

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Vrch Čičov

  • 2 km
  • 3 / 5

Zřícenina hradu Pravda

  • 3 km
  • 2 / 5

Radniční věž Žatec

  • 0 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Archeologický skanzen Březno

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.