Radniční věž Žatec (okr. Louny)

Vytisknout s sebou

Radnice pochází z roku 1362, kdy sloužila jako tržnice sukna. Ale už v té době v jedné části budovy zasedala městská rada. Funkce radnice byla rozvinuta během husitských válek a budova tomuto účelu slouží dodnes. Jde o velice krásnou a architektonicky zajímavou budovu, která dominuje žateckému náměstí Svobody. Po rozsáhlé rekonstrukci v letech 1993 - 1994 byla zpřístupněna radniční věž veřejnosti.

Vstup si zajistíte v infocentru města, které se nachází na pravém boku budovy od vchodu. Zde si Vás bez poplatku vezme na starost průvodce výstupem vzhůru. Od června do září je otevřena od pondělí do pátku 8:00 - 17:00 a v sobotu 9:00 - 13:00. Od října do května v pondělí a středu 8:00 - 17:00, v úteý a čtvrtek 8:00 - 15:30 a v pátek 8:00 - 15:00. Výstup na ochoz 47 metrové věže je po 140 schodech, kdy procházíte kolem nádherného hodinového stroje.

Nahoře na ochozu se Vám naskytne nádherný pohled na historické centrum - chrám Nanebevzetí Panny Marie, synagogu, brány městského opevnění, pivovar Žatec, Chrám Chmele s rozhlednou Chmelový maják či sloup Nejsvětější Trojice. Ale i vzdálenější okolí a tzv. panorama komínů chmelařských budov, pro které bylo měst dříve značováno městem se stovkou komínů. Podle pověsti se Vám splní tajné přání pokud z ochozu uvidíte hrad Hazmburk v Českém Středohoří.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Zámek Nový Hrad

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Archeologický skanzen Březno

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Radniční věž Žatec

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.