Z centra Hrádku na chatu Hrádek (okr. Frýdek-Místek)

Vytisknout s sebou

Výlet z centra Hrádku na chatu Hrádek v Beskydech nabízí příjemnou procházku, ne příliš velké stoupání, které zvládnou i děti, krásné výhledy a na chatě možnost občerstvení.
Na výlet se vydáme u železniční zastávky Hrádek, kam se pohodlně dostaneme vlakem nebo autem. Stoupáme po zelené značce. O zhruba půl kilometru později se můžeme rozhodnout - turisté, kteří nemají kočárek, mohou pokračovat po zelené, lidé s kočárkem nebo s menšími dětmi pak po cyklostezce. Obě varianty trasy nicméně nejsou příliš náročné a děti je zvládnou.

Cestou jdeme lesem, kde můžeme vyhlížet zvířátka nebo se poohlédnout po houbách. Lesy jsou listnaté, takže na podzim se můžeme brodit ve spoustě spadaného listí a dopřát si třeba i listnatou bitvu. Dáváme nicméně pozor, protože cyklostezka znamená asfaltová cesta a občas kolem nás projede auto. Míjíme také domy, jejichž obyvatelé chovají spoustu zvířat, takže děti určitě potěší možnost spatřit psy, kočky, ovce (děti určitě zaujme, že ovečky mají bílou vlnu a černou hlavu a končetiny - jako ovečka Shaun) nebo krávy.

Cesta k chatě Hrádek trvá zhruba tři a půl kilometrů, obě trasy se spojí u chaty. Nahoře si můžeme dát občerstvení a pokračovat o kousek dál na kopec ke zvoničce sv. Isidora, která se nachází nad chatou. Ve zvoničce si děti mohou zazvonit na zvon. Zpátky jdeme stejnou cestou

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Hrádek - Dětské hřiště v centru obce.
Chata Hrádek - Malé hřiště u restaurace Chata Hrádek

Kam na výlet v okolí

Z chaty Hrádek na Filipku

 • 4 km
 • 2 / 5

Z Kozince na Ostrý

 • 8 km
 • 4 / 5

Z Nýdku na Velký Sošov

 • 6 km
 • 4 / 5

Lanovkou na Javorový vrch

 • 0 - 2 km
 • 3 / 5

Výšlap na Gírovou

 • 7,5 km
 • 3 / 5

Řeka - Ropička

 • 7 km
 • 4 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Z centra Hrádku na chatu Hrádek

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací