Výšlap na Gírovou (okr. Frýdek-Místek)

Vytisknout s sebou

Vrchol Gírová (839 m.n.m.) najdeme v Těšínských Beskydech, blízko hranic Slovenska. Výšlap na Gírovou není výrazně fyzicky náročný, je to spíše příjemná procházka lesem. Pod kopcem Gírová se nachází i stejnojmenná chata Gírová, která celoročně nabízí ubytování uprostřed lesa, mimo civilizaci; je zde provozována i restaurace, kde velmi dobře vaří.

Přijedeme do Mostů u Jablunkova, z hlavní silnice odbočíme dle ukazatelů ke sjezdovkám. Zaparkovat můžeme u restaurace Grůň. Restaurace se nachází v blízkosti sjezdovky a bobové dráhy. Restaurace je otevřena celoročně. Do Mostů u Jablunkova můžeme přijet i vlakem a od vlaku se na Gírovou vydat pěšky.

Po červené se vydáme nahoru na Gírovou. Čeká nás 3,5 km cesty, místy po rovince, místy do kopce. Cesta není vhodná pro kočárek. Menší děti ji zvládnou s přehledem. Pod vrcholem (cca 200 m) se nachází chata Girová, kde se můžeme občerstvit, jsou zde i pěkné dřevěné aktivity pro děti. Jen pozor, v pondělí bývá zavřeno. Na vrchol je to pak už kousek, cca 200 m, ale musíme překonat pořádný kopec. Nahoře nás čeká parádní výhled na okolní vrchy, najdeme zde i posezení. Cesta zpátky je stejná, po červené značce.

Ve spodní části, u restaurace Grůň se můžeme zastavit ještě u bobové dráhy. Kromě této dráhy se zde mohou děti pobavit i na dřevěných prolézačkách, trampolínách, zastřílet si z luku, vyskákat se na skákacím hradě nebo vyzkoušet si aquazorbing. Více na www.skimosty.cz.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U Ski areálu Mosty - Hřiště se nachází v blízkosti Ski areálu v Mostech u Jablunkova, u bobové dráhy a hotelu Grůň.
U chaty Studeničné - Hřiště se nachází u horské chaty Studeničné, cestou z Mostů u Jablunkova na chatu Gírová.
U Taufrů - Menší hřiště v centru obce.

Kam na výlet v okolí

Na Čertovy mlýny a sesuv půdy pod Gírovou

 • 2 km
 • 4 / 5

Prales Mionší v Beskydech

 • 7 - 8 km
 • 3 / 5

Z centra Hrádku na chatu Hrádek

 • 7 - 8 km
 • 2 / 5

Z chaty Hrádek na Filipku

 • 4 km
 • 2 / 5

Z Kozince na Ostrý

 • 8 km
 • 4 / 5

Lanovkou na Javorový vrch

 • 0 - 3 km
 • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Výšlap na Gírovou

6.08.2021

ZÁZRAKY se dějí, a POHÁDKY jsou. Alespoň na mých cestách a tady v tom koutku Moravy. Měl jsem to asi dva kiláky k jakési horské chatě, podle mapy cz tam bude občerstvení, takovej ten příbor na mapě. Přišlo mi to divný, chodím tady po kopcích sám, cesty necesty, nikdo nikde, a po dvou kilácích zájezdní hostinec? No to chci vidět! Přicházím k té chatě, je kouzelná, dřevěná, téměř sto let stará, ale... vzadu dva zašlé Radegast deštníky, pod nimi nic. Vzadu jakýs bazén, v něm zelený brčálník. Přejdu

10.08.2020

Občerstvení žádné, no hrůza hlavně že píšou že vás vítají a těší se na vás. Přidejte k chatě a o víkendu mají zavřeno pokud nemáte vodu sebou tak máte smůlu. Girova už nikdy.

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.