Z Nýdku na Velký Sošov (okr. Frýdek-Místek)

Vytisknout s sebou

Tento výlet je nádherný obvzlášť na podzim, kdy se lesy zbarví. Čeká vás prudší stoupání, pak hřebenovka po česko-polské hranici a pak třeba trocha polských specialit. Slezský Nýdek je skvělým výchozím místem pro různé pohraniční hřebenovky. Po zelené se můžeme vydat z centra obce, můžeme také zkusit dojet trochu dál směrem na Střelmu a zaparkovat u posledních domů - místo tam je a majitelé nikdy neprotestovali, kdyžtak se jich pro jistotu zeptejte.

Pak už se vydáme do kopce po zelené, ze začátku je to trochu stoupák, protože potřebujeme vylézt na Beskydské sedlo. Otevírají se nám ale krásný výhledy směrem k Javorovému. U rozcestníku Beskydské sedlo si dříve narození určitě vzpomenou na budku, která tu kdysi stávala, a ve které se ukazovaly občanské průkazy či pasy. Dostali jsme se totiž na státní hranici s Polskem. Budka už ale naštěstí dávno zmizela.

Vydáme se doprava po červené, projdeme přes Malý Sošov nebo pod Malým Sošovem, jak chceme, a pak dosáhneme Velkého Sošovu (polsky Soszow Wielki). V místní restauraci si můžeme dopřát polské speciality, například naleśniki (palačinky) s truskawkami nebo jagodami (pozor, jagody jsou borůvky, chyták :-)) nebo pierogi s miesem (pirohy s masem) či polské pivo.

Trasa není dlouhá, ale výstup do Beskydského sedla je náročnější. Vyjdou ho děti zhruba od čtyř, pěti let. S kočárkem neprojedete.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Z chaty Hrádek na Filipku

  • 4 km
  • 2 / 5

Z centra Hrádku na chatu Hrádek

  • 7 - 8 km
  • 2 / 5

Z Kozince na Ostrý

  • 8 km
  • 4 / 5

Lanovkou na Javorový vrch

  • 0 - 3 km
  • 3 / 5

Na Čertovy mlýny a sesuv půdy pod Gírovou

  • 2 km
  • 4 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Z Nýdku na Velký Sošov

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.