Zoo Jihlava (okr. Jihlava)

Vytisknout s sebou

Jihlavská zoo je asi 10 minut od centra města. I bez mapy sem trefíte bez problémů, navigační tabule jsou rozmístěné přehledně a dovedou Vás na nové centrální parkoviště u nově postaveného vchodu do Zoo.

K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady ohrožených druhů. Zvířata tu jsou v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další.

Samozřejmě tu najdete i několik stánků a restaurací, obchod se suvenýry, dětský koutek i kontaktní zoo ( domácí zvířectvo, malé kozy ke kterým si můžete vlézt). Mezi jihlavská nej patří nejmenší poddruh tygra - tygr sumaterský, nejmenší medvěd - medvěd malajský, nejmenší vydra - vydra malá, nejmenší primát - maki trpasličí, největší vačnatec - klokan rudý, největší hlodavec - kapybara, největší papoušek - ara hyacintový, nejvyšší suchozemský savec - žirafa síťovaná a Rothschildova. Naleznete zde jednu z největších kolekcí drápkatých opic v republice.

Nám se moc líbil tropický pavilon s řekou, džunglí a dokonce troskami letadla. Pavilon si můžete projít i z vrchní lávky, jsou tu i stolečky a spousta laviček, takže tu můžete i relaxovat. Měly by se tu volně pohybovat i malé opičky, ale ty jsme neviděli.

V zoo mají i obrovské hřiště pro děti s několikapatrovou skluzavkou. Dále je tu pak pro děti simulace pirátské lodi a malá rozhledna - maják.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Podzemní labyrint v Jihlavě a nejen to

  • 1 - 2 km
  • 2 / 5

Rodinný park Robinson

  • 1 - 3 km
  • 1 / 5

z Pístova na Okrouhlik

  • 6 - 7 km
  • 2 / 5

Naučná stezka Čeřínek

  • 6,5 - 10 km
  • 4 / 5

Betlémy v Třešti

  • 1 - 5 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zoo Jihlava

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.