WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Zámek Nový Hrad (okr. Louny)

Zámek s názvem Nový Hrad najdeme na okraji obce Jimlín, několik kilometrů jihozápadně od města Louny. Zámek je přístupný po modré turistické značce od vlakového nádraží v Jimlíně, nebo z druhé strany od obecního úřadu. Pokud pojedete autem, je možno vyjet přímo k zámku, kde je prostorné parkoviště.

Areál zámku si můžeme prohlédnout v rámci prohlídky s nebo i samostatně. S dětmi jsme zvolili prohlídku bez průvodce, během které jsme prošli tři nádvoří, prohlédli jsme si barokní zahrádku, podzemní koňské stáje, sklepení pod zámeckou věží s drakem (trochu strašidelné) a zámeckou věž, ze které je pěkný výhled na široké okolí, ale vedou na ní dost příkré schody.

Ostatní naši dospěláci absolvovali prohlídku s průvodcem - na výběr je zde ze dvou stálých okruhů: První je Zámecký okruh, druhý nese název Od gotiky po hospodářské využití. Od 1.5.2019 je přístupný i třetí okruh s názvem Dracula a ti druzí, při kterém jsou zpřístupněny bývalé podzemní stáje a gotická sklepení. Při prohlídce zámku můžeme kromě vybavení vidět erby vlastníků Novohradského panství, sbírku čtyřiceti papírových modelů hradů, zámků a kostelů, dále sbírku historických šicích strojů a historické pračky.

Otevírací doba: zámek je otevřený od dubna do října, poslední prohlídka začíná vždy půl hodiny před koncem návštěvní doby.

Bližší informace o přesné otevírací době, ceně vstupného za jednotlivé okruhy nebo aktuálních akcích najdete na stránkách zámku: www.zameknovyhrad.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Archeologický skanzen Březno

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Zřícenina hradu Pravda

  • 3 km
  • 2 / 5

Radniční věž Žatec

  • 0 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Nový Hrad