Zámek Kratochvíle (okr. Prachatice)

Vytisknout s sebou

Když se vydáme od Českých Budějovic směrem na Šumavu, tak si můžeme zhruba po 30 kilometrech udělat malou přestávku.

Těsně před cedulí Kratochvíle je sjezd na parkoviště. V době otevření místního zámku je placené a je skutečně jen pouhých 200 metrů od tohoto skvostu. Také je z něj vidět na veliké dostihové závodiště. Není divu, vždyť se nacházíme jen kousek od míst, kde jsou koňské stáje. Tady učí mladé koníky chodit pod sedlem a skákat přes překážky.

Pokud se vrátíme k samotnému zámku, tak je to renesanční klenot mezi rybníky Netolické pánve. Vlastně je to výtvor mladého italského stavitele, kterému se v cizích službách stýskalo po vzdáleném domově. Lovecký renesanční letohrádek je ve stylu právě italské vily, obklopený vodním příkopem a nádhernou zahradou. Za stavbou poté nestojí nikdo jiný, než Vilém z Rožmberka. Právě na konci 16. století se zde hodovalo, odehrávaly se tady lovecké, hudební, kulturní a společenské akce posledních Rožmberků, kteří si sem zvali hojnost svých hostů.

Uvnitř nalezneme výstavu loutkových postaviček, která nás provázela naším dětstvím tak před 50 lety. Uvnitř se fotit nesmí, ale pár foteček zvenčí zajisté také potěší.

Kousek od zámku je malé posezení na nějakou menší dobrotu a kávu, bohužel ale zatím jen ve venkovním prostoru, což není moc pohodlné, když zrovna je nepříznivé počasí. Ovšem prohlídka zámku za to rozhodně stojí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Archeopark v Netolicích

  • 0,3 - 0,5 km
  • 1 / 5

Zastávka na Husinecké přehradě

  • 0 - 0,2 km
  • 1 / 5

Cestou se stavíme v klášteře

  • 0,5 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Kratochvíle

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací