Muzeum Malé světy v Bavorově (okr. Strakonice)

Vytisknout s sebou

Dnes jsme se s dětmi rozhodli navštívit malé muzeum s názvem Malé světy, které leží v obci Bavorov. Malé světy je netradiční expozice miniatur domečků pro panenky, modelů a dalších drobností sesbíraných za více než 40 let paní Gil Bomber z Anglie, která svou sbírku převezla z Anglie do Bavorova. Sbírce se věnuje společně s dcerou Alison, která jí pomáhá některé z vystavených domečků průběžně renovovat. Další a další exponáty do sbírky postupně přibývají a muzeum se tak neustále rozrůstá.

V muzeu jsou pro zájemce pořádány i workshopy. Otevřeno je pouze v letní sezóně a to od středy do neděle od 11,00 do 16,00 hodin. Aktuální otvírací dobu je však dobré předem ověřit, popřípadě se na prohlídce domluvit individuálně.

Pokud pojedete autem, tak bezplatné parkoviště je asi sto metrů od muzea na náměstí Míru. Na stejném náměstí je i autobusová zastávka, kde zastavujií autobusy přijíždějící z Prachatic, Strakonic nebo Vodňan. Vlaky z Prachatic zastavují na železniční stanici ve vzdálenosti zhruba 500 metrů od muzea. K občerstvení je nejlepší využít restauraci U Kubíčků, která se nachází v těsném sousedství od náměstí. Popřípadě je přímo před muzeem krytý dřevěný stoleček s lavičkami.

Historická část Bavorova včetně ulic kolem muzea je městskou památkovou zónou jejíž domiantou je především kostel Nanebevzetí Panny Marie.

http://czechdollshouses.blogspot.com/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Na sídlišti - Velké nové hřiště

Kam na výlet v okolí

Zámek Kratochvíle

  • 0 km
  • 1 / 5

Zastávka na Husinecké přehradě

  • 0 - 0,2 km
  • 1 / 5

Archeopark a rozhledna v Netolicích

  • 0,5 km
  • 1 / 5

Muzeum české loutky a cirkusu

  • 0 km
  • 2 / 5

Hoštice

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum Malé světy v Bavorově

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.