Naučná stezka Hrotovicko (okr. Třebíč)

Vytisknout s sebou

Dnes se vydáme na příjemnou cestu lesem v okolí Hrotovic. Naučná stezka tvoří uzavřený okruh se 16 zastávkami. První zastávka je na křižovatce lesních cest Boříkovská a spojky od lesní cesty Strženecké u chaty Zelená. Z Hrotovic se na začátek naučné stezky dostanete městskou komunikací vedoucí od kostela cestou kolem hřbitova směrem k vykopávkám středověké obce Mstěnice. Okruh naučné stezky vede od Hrotovic směrem k těmto vykopávkám. Na křižovatce u odbočky k Mstěnicím zahýbá vpravo ke Stinskému rybníku na lesní cestu Strženecká a vrací se po ní kolem Junácké louky a dvou nových rybníků Chobot na křižovatku u sněžné jámy. Tam stezka odbočuje vpravo po spojce mezi lesními cestami Strženeckou a Boříkovskou a okruh se uzavírá.

Trasa naučné stezky je dlouhá přibližně 5 km. Je určená především pro pěší turisty a cykloturisty. Pro rodiny s kočárky a vozíčkáře je vhodný pouze úsek po asfaltové lesní cestě Strženec mezi zastávkami č.10 –15, kde je lesní cesta vyasfaltovaná a tedy bezproblémů průjezdná. Za dobrého počasí je přístupný i úsek mezi zastávkami č. 1 – 5 po rovinaté části lesní cesty Boříkovská.

Vzhledem k tomu, že panely se vždy zabývají samostaným tématem je možno prohlídku trasy zahájit kdekoliv nebo projít jen část stezky apod. Je také přístupná od silnice z Hrotovic do Bačic. Zastávky naučné stezky se až na jedinou výjimku zabývají lesními ekosystémy. Tou výjimkou je zastávka č. 7, která upozorňuje na nedaleké vykopávky zaniklé středověké obce Mstěnice. Jedná se o zajímavé zpestření trasy a nenáročnou odbočku z okruhu naučné stezky asi 500 m .

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Na rozhlednu Babylon na Zeleném kopúci

  • 1,5 km
  • 2 / 5

Mohelenská hadcová step

  • 2 - 4 km
  • 2 / 5

Hrad Kokštejn

  • 4 km
  • 3 / 5

Zámek Dukovany & jaderná elektrárna Dukovany

  • 4 - 5 km
  • 1 / 5

Zámek Jaroměřice na Rokytnou

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka Hrotovicko

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.