Výstava vláčků Pečky (okr. Kolín)

Vytisknout s sebou

V Pečkách (okr. Kolín) se pravidelně konají výstavy modelových kolejišť. Nejsou to ledajaká kolejiště, každé je trochu jiné a detaily mají opravdu vymakané. V klubovně železničních modelářů se v přízemí nachází několik místností a v každé je na co koukat. Nechybí tunely, mosty, silnice s auty, přejezdy a padající závory, budovy (nejen nádražní), samozřejmě i postavičky a zvířátka, stromy, hrady, kostely. A abych nezapomněla, lokomotivy samozřejmě houkají a scenérie jsou provázeny různými zvuky.

V poslední místnosti je největší kolejiště, kde vlaky projíždí několika tunely. Vlaky můžete pozorovat na obrazovce, jelikož tunely jsou vybaveny kamerami! Najdete tu i prodejnu modelů a různých doplňků a také občerstvení. Kolejiště jsou postupně doplňovány, obměňovány a opravovány.

Nejvíce mě zaujalo kolejiště napodobující Švýcarskou železnici, je tu funkční lanovka, panoramatický vlak, vrtulník, kravičky, trubači, kopce atd. Pěkné je také kolejiště z II. světové války, tady uvidíte ohořelé soupravy, vlaky pro doktory, samotné doktory i pacienty, vojáky, tanky a další.

Dětem (a nejen těm našim) se nejvíce líbilo malé dřevěné kolejiště s magnetickými vláčky, nachází se hned v první místnosti.

Modeláři se tu opravdu vyřádili. Výstavy se konají jednou měsíčně. Pravidelné termíny se dozvíte na stránkách https://szmpecky.webnode.cz/pravidelne-vystavy/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Procházka lázeňským městem Poděbrady

  • 2,5 - 3 km
  • 1 / 5

Zámek Poděbrady

  • 0,5 km
  • 1 / 5

Skanzen Kouřim

  • 0 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Výstava vláčků Pečky

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací