WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Výlet k Kapli sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova (okr. Žďár nad Sázavou)

Pokud hledáte klidné místo pro výlet plný duchovního naladění a krásné přírody, Kaple sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova je tím správným cílem. Tato malebná kaplička leží v nádherném prostředí a její historie sahá až do 18. století. Ať už se rozhodnete vyrazit na kole či autem, toto místo stojí za návštěvu.

Při cestě na kole si můžete užít nezapomenutelné okamžiky na cyklostezkách, které se klikatí okolní krajinou. Doporučujeme vyrazit brzy ráno, když je vzduch svěží a příroda ještě probouzí. S cyklistickým batohem a touhou po dobrodružství můžete prozkoumat i další turistická místa v okolí. Mezi nimi stojí za zmínku malebná vesnice Ořechov, s typickými dřevěnými roubenkami a tradiční atmosférou. Můžete zde zastavit a ochutnat místní speciality v malých hospůdkách.

Nedaleko od kaple se nachází i romantický zámek Vranov, který stojí na skalnatém ostrohu nad řekou. Historie tohoto místa je úžasná, a při prohlídce interiéru můžete nahlédnout do minulosti a dobového umění. Na závěr exkurze doporučuji projít se po okolních zahradách a posedět u rybníčka, který zámek zdobí.

Přímo u kaple sv. Antonína Paduánského se nachází malebné místo zvané Antonínka'. Toto místo bylo vybudováno z iniciativy místních obyvatel jako odpočinkové místo pro turisty, kteří sem míří za duchovním pobytem. Antonínka je opředena legendami a někteří tvrdí, že zde pociťují zvláštní klid a pohodu.

Historie samotné kaple sahá do 18. století, kdy byla postavena jako poděkování za uzdravení místního občana. Poutníci sem míří, aby zde hledali naději na uzdravení nebo klid pro svou duši. Kaple je drobná, ale o to působivější, a její umístění uprostřed zeleně dodává tomuto místu zvláštní atmosféru.

Pokud se rozhodnete navštívit Kapli sv. Antonína Paduánského, doporučuji si vzít dostatek vody a drobné občerstvení, abyste mohli pobývat na tomto klidném místě co nejdéle. Pamatujte na to, že místo je považováno za svaté, a proto se zachovejte s respektem a ohledem. Věřím, že i vy zde naleznete své vlastní pocity a poznatky, které budou stát za to.

Celkově lze konstatovat, že výlet k Kapli sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova je skvělým spojením přírodní krásy, duchovního zážitku a historie. Bez ohledu na to, zda se sem vydáte na kole nebo autem, čeká vás unikátní zážitek. A až se budete později na výlet vzpomínat, budete si přát, abyste se sem brzy vrátili.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové - klenot Podkrkonoší

 • 0 km
 • 1 / 5

Rozhledna Fajtův kopec

 • 0 km
 • 2 / 5

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody

 • 0 km
 • 1 / 5

Balinské údolí

 • 13 km
 • 3 / 5

Procházka po Velké Bíteši

 • 1 km
 • 1 / 5

Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

 • 2 - 5 km
 • 3 / 5

Zámek Budišov

 • 0 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Výlet k Kapli sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova