Vyhlídkovým vláčkem po Znojmě (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

Znojemská dopravní společnost provozuje v letní sezóně vyhlídkový turistický vláček, kterým se můžeme projet po Znojmě. Celková délka trasy je téměř 9 km. Na trase je několik zastávek, kde je možné vystoupit nebo nastoupit (mimo jiné i u autobusového a vlakového nádraží, nebo v blízkosti vstupu do znojemského podzemí), ale oficiální začátek trasy je u Premonstrátského kláštera v Louce. Celá jízda trvá 90 minut. Vláček má v historickém centru města dvě delší zastávky na letmou prohlídku kostela sv. Mikuláše a Znojemského hradu. Určiě ale nestačí na návštěvu expozic v hradu, nebo rotundy, k tomu je potřeba více času. Pokud se chceme v historickém centru zdržet, můžeme pokračovat vláčkem dalším. Dále vede trasa přes vinice a také kolem historické budovy divadla. Ve vláčku je možné zakoupit drobné občerstvení včetně dárkových lahviček vína a prohlídka města je po celou dobu komentovaná.

Jízdní řád vláčku a další informace: http://www.zds-psota.cz/index.php/vyhlidkovy-turisticky-vlacek.

POZOR: Do vláčku není možné nastoupit s dětským kočárkem!

Přímo u kláštera v Louce se nachází moderní Městská plovárna s víceúrovňovým brouzdalištěm pro děti, plaveckým bazénem, bazénem s divokou řekou a čtvrtý bazén je určený pro tobogán a další skluzavky. Pro děti je zde zdarma také brouzdaliště s dětskými šlapadly a krásné dětské hřiště. Na plovárně jsou převlékárny, uzamykatelné skříňky a samozřejmě možnost občerstvení.

Oficiální stránky městské plovárny Znojmo: http://www.plovarnalouka-znojmo.cz/wp/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Vyhlídkovým vláčkem po Znojmě

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací