Vyhlídkovým vláčkem po Znojmě (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

Znojemská dopravní společnost provozuje v letní sezóně vyhlídkový turistický vláček, kterým se můžeme projet po Znojmě. Celková délka trasy je téměř 9 km. Na trase je několik zastávek, kde je možné vystoupit nebo nastoupit (mimo jiné i u autobusového a vlakového nádraží, nebo v blízkosti vstupu do znojemského podzemí), ale oficiální začátek trasy je u Premonstrátského kláštera v Louce. Celá jízda trvá 90 minut. Vláček má v historickém centru města dvě delší zastávky na letmou prohlídku kostela sv. Mikuláše a Znojemského hradu. Určiě ale nestačí na návštěvu expozic v hradu, nebo rotundy, k tomu je potřeba více času. Pokud se chceme v historickém centru zdržet, můžeme pokračovat vláčkem dalším. Dále vede trasa přes vinice a také kolem historické budovy divadla. Ve vláčku je možné zakoupit drobné občerstvení včetně dárkových lahviček vína a prohlídka města je po celou dobu komentovaná.

Jízdní řád vláčku a další informace: http://www.zds-psota.cz/index.php/vyhlidkovy-turisticky-vlacek.

POZOR: Do vláčku není možné nastoupit s dětským kočárkem!

Přímo u kláštera v Louce se nachází moderní Městská plovárna s víceúrovňovým brouzdalištěm pro děti, plaveckým bazénem, bazénem s divokou řekou a čtvrtý bazén je určený pro tobogán a další skluzavky. Pro děti je zde zdarma také brouzdaliště s dětskými šlapadly a krásné dětské hřiště. Na plovárně jsou převlékárny, uzamykatelné skříňky a samozřejmě možnost občerstvení.

Oficiální stránky městské plovárny Znojmo: http://www.plovarnalouka-znojmo.cz/wp/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Sportovní hřiště u Dyje - Malé sportovní hřiště s posezením. Zlepší si kondici zadamo v krásnem prostředí a na čerstvém vzduchu. Průlezka v tvare psa.
Aninská - Středně velké dětské hřiště s moderním vzhledem a udržovanými atrakcemi.
Dukelských bojovníků - Na tomto dětské hřišti najdete to co dlouho hledáte. Moderní atrakce, klid a posezení
Loucká (u mostu) - Středně velké hřiště s několika zajímavými atrakcemi pro vaše děti .
Holandská - Středně velké udržované dětské hřiště se řadou atrakcí a posezením pro dospělé.
Dopravní hřiště - Dopravní hřiště plné důležitých značek. oploceno. Vedle na rozptýlení houpačky.
Pod mostem Legií - Příjemné posezení v blízkosti Dyje - děti se zabaví, vy ste osvěžíte. K dispozici skluzavky, houpačky, pískoviště, lezecká stěna. Vaše ratolesti můžet...
Pod železničním mostem - Pěkné nové hřiště pod hlavním vlakovým mostem se sluzavkou, houpačkami, pískovištěm a malým kolotočem. hřiště je čisté a oplocené.
V Kapucínske zaharadě - Pěkné velké hřiště za Vlhkou věží oplocené s průlezkama,skluzavkou, houpačkama a domečku na pružinách. Nedaleko chutné občestvení.
Pod gymnáziem - Krásně nové hřiště v novozrekonstruovaném parku, vždy plné dětí. Dětský ráj. Nedaleko krásna fontána.
17.listopadu - Hezké, nenápadné hřiště na ul. 17 listopadu s parkem k posedu i k pikniku. Místo laviček malá tribunka. Pro ratolesti houpačky, možnost lození - prolí...
U rotundy - Malé dětské hřiště hned vedle rotundy s krásnym výhledem a malým pohoštěním.
Přírodní dětský park Grániček - Na začátku Gránického údolí se nacházi atypické hřiště (park) pro děti. Kde se můžete změřit a zjistit jak vysoké zvíře ste, skočit do písku a které z...
U fotbalového stadionu - Hned vedle hlavního futlbalové hřiště a restaurace Corso najdete toto malé oplocené dětské hřiště s průlezkou,skluzavkou a malým kolotočem.
Dělnická - Opravdu krásně udržované dětské hřiště se spoustou atrakcí a posezením pro dospělé

Kam na výlet v okolí

Radniční věž Znojmo

 • 0 km
 • 3 / 5

Kostel sv. Mikuláše ve Znojmě

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Muzeum motorismu Znojmo

 • 0 - 2 km
 • 2 / 5

Znojemský hrad

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Hradiště ve Znojmě

 • 0 - 2 km
 • 2 / 5

Poutní areál Hluboké Mašůvky

 • 1 - 2 km
 • 3 / 5

Hrádek Lampelberk

 • 5 km
 • 1 / 5

Vodní mlýn ve Slupi

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Vyhlídkovým vláčkem po Znojmě

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací