Kapucínská zahrada a část středověkého opevnění ve Znojmě (okr. Znojmo)
Vytisknout s sebou
Kapucínskou zahradu najdeme ve městě Znojmo rozprostírající mezi ulicemi Kollárova na severu a Žleby na jihu. Vstup do zahrady je z ulice Kollárova za Vlkovou věží nebo z ulice Pasteurova. Vstup do prostor zahrady je zdarma a můžete ji navštívit v období od dubna do října každý den.
V prostorách zahrady se nachází nově zbudované moderní dětské hřiště, které je vyrobené z přírodního dřeva. Během návštěvy si můžete prohlédnout také zachovalý úsek středověkého městského opevnění a věže - Prašná, Psí, Vlkova nebo Nová. Do věží se dostanete po zaplacení vstupného avšak z venku si je prohlédnout můžete zadarmo.
Všechny věže, až na Prašnou, jsou válcovité. Prašná věž v západním rohu je hranolová, má jedno podlaží podzemní a dvě nadzemní. V každém podlaží se nachízí jedna místnost. Nová věž je válcovitá a je nově zrekonstruovaná. Má pouze jedno nadzemní podlaží s místností. Prohlídka těchto věží dala podnět ke vzniku nového městského okruhu - Putování po znojemských věžích, které můžete navštívít spolu s průvodcem.
Hodnocení:
Zpět na mapu / seznam výletů


- Turistický region
- Jižní Morava
- Délka výletu
- 0 - 0,5 km
- Náročnost
- 2 / 5
- Časová náročnost
- 0,5 - 3 hod.
- Typ trasy
- stejnou cestou zpět
Zajímavosti, které lze na výletě vidět