Rozhledna na Tobiášově vrchu (okr. Rakovník)

Vytisknout s sebou

Když zde v roce 1998 chtěli mobilní operátoři postavit základní stanici, ustanovil si tehdejší rakovnický Okresní úřad, aby věž byla zároveň využívána jako rozhledna. Díky dvěma společnostem zde pak vznikla cca 48 metrů vysoká kovová věž. Rozhledna pak byla otevřena 1. července 1999. Z nedostatku financí na provoz vyhlídky byla v polovině roku 2007 uzavřena. Díky aktivitám Klubu přátel rozhleden, se naštěstí tato úžasná rozhledna s naprosto okouzlujícím výhledem znovuotevřela.

Rozhledna se nachází na tzv. jesenické křižovatce, směrem do Jesenice. Na začátku modré stezky se nachází parkoviště, dále jdete zhruba 400 metrů lesní cestou, která je poměrně schůdná i pro kočárky. Na konci stezky se nachází rozhledna se 137 schody, s vyhlídkovou plošinou v cca 26 metrech. Výhled, který se z rozhledny naskytne je z jižní strany omezen stromy. To mu ale nneubírá na kvalitě. Uvidíte odsud Jesenickou a Rakovnickou pahorkatinu, pohoří Džbán či Doupovské hory. Pro lepší orientaci Vám pomůžou 2 panoramatické informační tabule, na nichž jsou znázorněny zajímavé objekty. Například Klínovec, Fichtelberg, Měděnec, Krašov, Valeč, Kryry nebo elektrárny Prunéřov a Tušimice.

Jedinou vadou na kráse této rozhledny je otevírací doba, jež je pouze od 15. května do 30. září v sobotu od 11:00 - 16:00 a o hlavních prázdninách o hodinu déle. Tuto skutečnost chápu, i když si myslím, že by si rozhledna zasloužila více prostoru.

Cena vstupu na rozhlednu je symbolická: dospělí 20 Kč, děti 10 Kč. Adrenalinový zážitek, který zde zažijete, skutečně stojí za to, abyste si sem výlet naplánovali. Na památku si můžete v provozním stánku koupit různé propriety.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Kaple všech svatých u Petrohradu a zřícenina hradu Petršpurk

  • 2 - 3 km
  • 3 / 5

Vlastivědné muzeum Jesenice

  • 0,5 km
  • 2 / 5

Naučná stezka Křížová cesta Kryry

  • 2 km
  • 3 / 5

Schillerova rozhledna

  • 2 km
  • 3 / 5

Vitrážové muzeum Libyně - rozhledna Vochlice a zpět

  • 2 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna na Tobiášově vrchu

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.