Kaple všech svatých u Petrohradu a zřícenina hradu Petršpurk (okr. Louny)

Vytisknout s sebou

Výlet začíná u zámku Petrohrad. Zámek Petrohrad nyní slouží jako psychiatrická léčebna, a také asi i z tohoto důvodu má velice krásně upravené okolí. Dále se zde nachází fotbalové hřiště. U zákazu vjezdu se nachází malé parkoviště, odkud se vydáme vzhůru pěšky. U parkoviště se nachází informační cedule.

Kamennou cestou se vydáme vzhůru do kopce, po pravé straně cesty se nachází kamenné památníky českých svatých. Za památníky se nachází Háj Petra Bezruče, jež je již od roku 1956 vyhlášen přírodní památkou, chrání tím exempláře mohutných stromů i zbytky lesa na žulovém podkladu. Díky ochraně se nám nyní naskytne opravdu ohromující pohled na velice vzrostlé stromy. Za posledním památníkem se nachází další informační tabule - k památníkům a Háji. Za těmito cedulemi se vydáme dále úzkou pěšinou vpravo po červené. Obejdeme statek a pokračujeme vzhůru, podél dalších přírodních zajímavostí a to kamenů, které jsou součástí přírodní památky.

Po vystoupání se dostaneme ke dvěma dřevěným přístřeškům a hlavnímu cíli naší cesty - Kapli Všech svatých. Ta byla postavena v roce 1652 a je v zachovalém stavu i nyní. Momentálně prochází rekonstrukcí vnitřních prostor. Za touto kaplí se nachází dřevěný mostík ke kulovité vyhlídce na okolí. Tato vylídka je opravdu nádherná, vzhledem k nížinnému charakteru okolí. Za dobrého počasí lze vidět od Klínovce po Milešovku. Zaroveň můžete shlédnout bujné zalesnění Háje Petra Bezruče zhora.

Od tohoto odpočinkového místa se lze dostat ještě výše ke zřícenině hradu Petršpurk (Petrohrad), z nějž zbylo jen pár kamenů. Stejnou cestou se pak vydáme zpět. Tento výlet je skutečně nabíjející energií, i když pro děti může být trochu náročnější.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Rozhledna na Tobiášově vrchu

  • 2 km
  • 2 / 5

Vlastivědné muzeum Jesenice

  • 0,5 km
  • 2 / 5

Naučná stezka Křížová cesta Kryry

  • 2 km
  • 3 / 5

Schillerova rozhledna

  • 2 km
  • 3 / 5

Vitrážové muzeum Libyně - rozhledna Vochlice a zpět

  • 2 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kaple všech svatých u Petrohradu a zřícenina hradu Petršpurk

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.