Procházka po Bechyni, Bechyňský zámek (okr. Tábor)

Vytisknout s sebou

Bechyně je pitoreskní jihočeské městečko, které se nachází v okrese Tábor. Pěkné historické město má v současné době něco málo přes 5 000 obyvatel. Procházku po městečku můžete určitě začít na hlavním náměstí, kde se soustředí nejvíce historických budov a památek.

Hlavní dominantou náměstí, které se jmenuje T. G. Masaryka, je řada nádherných historických domů společně s děkanským kostelem sv. Matěje. Tento katolický kostel vznikl na přelomu 13. a 14. století, nicméně současnou podobu získal po velké přestavbě v roce 1740. V té době byla ke kostelu přistavěna i věž, která tvoří hlavní dominantu města. Z kostelní věže je rovněž krásný výhled do okolí. Kostel je uvnitř bohatě vyzdoben, většina vnitřního zařízení kostela pochází převážně ze 16. až 18. století.

Z hlavního náměstí se můžete vydat směrem k zámku, kde v minulosti stával hrad Bechyně. Tento původní hrad byl postavený na strmém ostrohu mezi řekou Lužnicí a Smutným potokem. Na konci 15. století byl hrad rodem Šternberků pozdně goticky přestavěn. Současná podoba zámku je zejména výsledkem stavebních úprav a rozšíření za Petra Voka z Rožmberka, který měl zde v roce 1580 svatbu s Kateřinou z Ludanic. Bechyňský zámek je veřejně přístupný a prohlídková trasa představuje zejména historicky nejvýznamnějšího majitele zdejšího panství Petra Voka z Rožmberka.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Bechyně - Pěkné oplocené hřiště s lanovkou.
U Hradeb - Moderní dětské hřiště poskytující spousty zábavy pro vaše děti

Kam na výlet v okolí

Kostel sv. Matěje s vyhlídkovou věží

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Bechyňská Duha

 • 0 km
 • 1 / 5

Židova strouha

 • 5 - 10 km
 • 2 / 5

Rozhledna Semenec

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Řetězový stádlecký most u Bechyně

 • 0 - 0,3 km
 • 1 / 5

Zastávka v Pekle

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Procházka po Bechyni, Bechyňský zámek

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.