Procházka po Bechyni, Bechyňský zámek (okr. Tábor)

Vytisknout s sebou

Bechyně je pitoreskní jihočeské městečko, které se nachází v okrese Tábor. Pěkné historické město má v současné době něco málo přes 5 000 obyvatel. Procházku po městečku můžete určitě začít na hlavním náměstí, kde se soustředí nejvíce historických budov a památek.

Hlavní dominantou náměstí, které se jmenuje T. G. Masaryka, je řada nádherných historických domů společně s děkanským kostelem sv. Matěje. Tento katolický kostel vznikl na přelomu 13. a 14. století, nicméně současnou podobu získal po velké přestavbě v roce 1740. V té době byla ke kostelu přistavěna i věž, která tvoří hlavní dominantu města. Z kostelní věže je rovněž krásný výhled do okolí. Kostel je uvnitř bohatě vyzdoben, většina vnitřního zařízení kostela pochází převážně ze 16. až 18. století.

Z hlavního náměstí se můžete vydat směrem k zámku, kde v minulosti stával hrad Bechyně. Tento původní hrad byl postavený na strmém ostrohu mezi řekou Lužnicí a Smutným potokem. Na konci 15. století byl hrad rodem Šternberků pozdně goticky přestavěn. Současná podoba zámku je zejména výsledkem stavebních úprav a rozšíření za Petra Voka z Rožmberka, který měl zde v roce 1580 svatbu s Kateřinou z Ludanic. Bechyňský zámek je veřejně přístupný a prohlídková trasa představuje zejména historicky nejvýznamnějšího majitele zdejšího panství Petra Voka z Rožmberka.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Bechyně - Pěkné oplocené hřiště s lanovkou.
U Hradeb - Moderní dětské hřiště poskytující spousty zábavy pro vaše děti

Kam na výlet v okolí

Židova strouha

  • 5 - 10 km
  • 2 / 5

Řetězový stádlecký most u Bechyně

  • 0 - 0,3 km
  • 1 / 5

Zastávka v Pekle

  • 0 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Procházka po Bechyni, Bechyňský zámek

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací