Pravěké pohřebiště nad Butovem (okr. Tachov)

Vytisknout s sebou

Pro dnešní de jsme si vybrali výlet k pravěkým mohylovým pohřebištím, které se nachází v lesích mezi obcemi Butov a Malovice na Stříbrsku. Mnohá z nich pocházející až ze střední doby bronzové (1650-1350 před naším letopočtem), většinou jsou však již v dnešní době poměrně zarostlá a těžko rozeznatelná. V roce 2013 archeologové zrekonstruovali severně od Butova mohylový hrob ze střední doby bronzové. Poprvé ho odkryl již v roce 1936 Otto Eichhorn. Díky jeho dokumentaci byl kamenný věnec o průměru 13 metrů obnoven do původní podoby.

Rekonstruovaná mohyla se nachází vlevo od silnice na Malovice, kousek za křižovatkou silnic Stříbro – Starý Butov – Malovice. Odkryté jsou i některé mohyly, které se nachází vpravo před touto křižovatkou, nejsou však v příliš dobrém stavu. Na informační tabuli, která je u zrekonstruované mohyly se dozvíme veškeré podrobnosti včetně způsobu pohřbívání a jaké předměty se zde nalezly - dnes jsou umístěny v muzeu ve Stříbře.

My jsme výlet začali cestou z Butova po silnici vedoucí směrem na Malovice k mohyle o odtud jsme se vrátili přes pravěké pohřebiště a Butovský vodopád zpátky do Butova. K občerstvení jsme v Butově našli jednu otevřenou restauraci a u vodopádu byl malý krytý přístřešek s lavičkami.

Ze Stříbra se k mohyle lze dostat i na kole po značené cyklotrase.Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Městské muzeum Stříbro

  • 0 km
  • 2 / 5

Křížová cesta na Křížový vrch zvaný též Ronšperk

  • 4 km
  • 4 / 5

Hornický skanzen Stříbro

  • 1 - 3 km
  • 3 / 5

Podél Úlického potoka ke zřícenině hradu Buben

  • 2 km
  • 4 / 5

Farmářova Stezka - Újezd nade Mží

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Pravěké pohřebiště nad Butovem

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.