Okruh Kladruby (okr. Benešov)

Vytisknout s sebou

Nenáročná trasa, vhodná jak pro kočárky, tak dokonce pro vozíčkáře, začíná v blízkosti rehabilitačního ústavu v Kladrubech. Zaparkovat lze na parkovišti rehabilitačního ústavu, nebo je možné autem dojet až na trasu, například k rozcestníku Náměstíčko a zaparkovat na kraji cesty. Po rovince případně mírně zvlněným terénem vede trasa převážně lesem, ve druhé části taktéž kolem polí a luk.

Zpočátku vede trasa po naučné stezce rehabilitačního ústavu Kladruby určené vozíčkářům. Je možné udělat okruh, případně již bohužel po terénu pro kočárky těžko sjízdném odbočit ke studánce Na Broďáku. Poté přejdeme silnici č. 125 spojující Tehov a Pavlovice a napojíme se na nedávno vybudovanou cyklostezku 8243, která má přes 4 km a spojuje Tehov a Trhový Štěpánov. Cyklostezka má speciální asfaltový povrch, aby mohla být využívaná jak lidmi na invalidních vozících či handbicích, ale také seniory či rodinami s dětmi. Na trase bylo instalováno několik laviček a informačních cedulí, které jsou uzpůsobeny tak, aby byly čitelné z invalidních vozíků.

V Tehově je možné navštívit původně raně gotický kostel sv. Prokopa ze 13. století, který byl nahrazen pozdně barokní svatyní, v Trhovém Štěpánově pak kostel sv. Bartoloměje ze 14. století či muzeum Štěpánovska. K občerstvení láká příjemná restaurace Nad Zámeckou zdí. Ze zajímavostí v okolí trasy je nutné zmínit ukazatel 15. poledníku, který najdeme po pravé straně silnice z Trhového Štěpánova do Vlašimi (lze po krátké odbočce z cyklostezky). V jeho blízkosti jsou pak boží muka.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Okruh Kladruby

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací