Vodní dům (okr. Benešov)

Vytisknout s sebou

Moc hezký výlet pro děti ve všech věkových kategorií nabízí Vodní dům, který se nachází 4 km od exitu 56 z dálnice D1 a 6 km od Zruče nad Sázavou mezi vesnicemi Nesměřice a Hulice. Celá expozice je velmi iteraktivní, nápaditá a promyšlená. Hned za vstupem se do muzea prochází obří betonovou trubkou, v jaké teče voda z nedaleké nádrže Švihov samospádem až do Prahy. Celý prostor sice není nijak velký, ale nabízí plno zajímavých zákoutí. Na začátku jsou mikroskopy, kde si děti mohou prohlédnout vodní mikrosvět. Lávkou přes vodu se dostáváme do další části, kde jsou popsané různé druhy ryb, jejich anatomie, potrava atd. Tmavé zkoutí s kamínky nabízí velké poštáře k odpočinku a relaxaci. Zde si návštěvnící mohou poslechnout sluchátky různé zvuky vody i instrumentální hudbu na téma voda.

Další část je věnována potoku a životu kolem něj. Je zde tekoucí voda a umělý potok. Děti se mohou schovávat nebo jen odpočinout v obřích škeblích. U velkého stolu si děti mohou vyrobit podle přiloženého návodu papírový kelímek a ve vodním baru pak ochutnat různé chutě vody od minerální až po pramenitou. Dále je tu přístroj na výrobu mraků, nebo velmi žíznivý panáček, který neustále prosí o napumpování doporučené denní dávky vody.

Větší děti určitě zaujme interaktivní tabule s koloběhem vody. Naše děti nejvíce bavila plastická mapa české republiky vytvořená jako kuličková dráha. Kulička (vody) pak stéka do řek a pak ústí do škvíry pro příslušné moře. Moc hezky udělavá atrakce. Větší děti jistě ocení fotokoutek. Ti nejmenší zase jistě objeví různě rozeseté skrývačky v dolních části, kde se nachází hračky pro kojence.

Prohlídku doporučujeme v letních horkých dnech, protože největši lákadlo pak je vodní park venku na dvorku. Jsou tu různá vodní díla, nerezové koryta, mlínky, stříkačky, vodopád atd, děti budou dozajista naproto nadšené. Opravdu skvěle vyřešené muzeum, v případě návštěvy v létě doporučuji s sebou plavky, popř náhradní oblečení a ručník. U vstupu si můžeme zakoupit různé předměty s tématikou vody, popř. drobné občerstvení (káva, čaj, džus, medovník).

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Vodní dům

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací