Mlýn Tovačov (okr. Přerov)

Vytisknout s sebou

Dnešní den navštívíme unikátní technickou památku - bývalý vodní mlýn v moravském městě Tovačov. Mlýn se nachází na ulici Cimburkova u autobusového nádraží. Do města přijíždíme autem, parkovat je možné v těsné blízkosti stavby u cyklostezky. Dostanete se sem však i pravidelnou autobusovou dopravou.

Mlýn byl v písemných pramenech zmiňován již během 16.století. Velká budova bývalého mlýna stojí na samém okraji města na malém ostrově a kolem něj proudí dvě ramena mlýnského náhonu. Přes obě ramena jsou vystavěny menší budovy na technologické zařízení mlýna. Během 2.poloviny 19. století - první poloviny 20. století se zde, kromě mlýna, nacházela také pila a elektrárna. V době komunistického režimu však byl mlýn zrušen (rok 1959) a byl přeměněn na výrobu krmných směsí, která zde probíhala do roku 1989. Poté mlýn přestal být využíván. Chátral, až v roce 2013 probíhala větší rekonstrukce samotného mlýna a jeho okolí.

K mlýnu se dostanete u centra města pomocí informačních tabulí.

Zdroj informací:
http://vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/detail/1370-tovacovsky-mlyn

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Mlýn Tovačov

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací