WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Medvědí stezkou kolem Špindlerova Mlýna (okr. Trutnov)

Tento výlet určitě nadchne všechny děti, milující jízdu lanovkou a příběhy o chlupatých ubručených zvířátkách. Stezka je dlouhá 8,5 km, svezete se na ní lanovkou a projdete si okruh okolo Špindlerova Mlýna, to vše provázeno dřevěnými vyřezanými sochami medvědů a doplněno informacemi o této šelmě, která u nás dodnes žije. Stezka je schůdná v letním období, respektive v době letního provozu lanové dráhy.

Stezka začíná u dolní stanice lanovky na Medvědín, kde při zakoupení jízdenky obdržíme i mapku výletu s obyčejnou tužkou. Vyvezeme se nahoru na Medvědín (1235 m.n.m), kde najdeme první z informačních tabulí. Z Medvědína je mimo jiné nádherný výhled na vrcholky Krkonoš včetně výhledu na Sněžku, dále je zde veliké volně přístupné dětské hřiště (https://www.venkazdyden.cz/detail-hriste/spindleruv-mlyn-medvedin/9127) , na kterém se klidně zdržíte i hodinku, než děti objeví všechny atrakce. Dospělí se mezitím můžou kochat výhledy nebo se občerstvit v bufetu u horní stanice lanovky.

Pak už se vydáváme na cestu po medvědí stezce – doporučujeme se držet mapky a nenechat se zmást červenou turistickou značkou, na kterou občas narazíme. Na stezce potkáme 7 zastavení, na každém s informační tabulí s krátkým naučným textem, zodpovíme kontrolní otázku a tužkou si obkreslíme obrázek medvěda do mapky.

Trasa dále vede přes Šmídovu vyhlídku - jednu z nejstarších vyhlídek v Krkonoších s výhledem na Labský důl a Labskou boudu. Po zhruba 400 metrech se stezka napojuje na asfaltovou silnici, po které klesá cca 2 km až k rozcestí Nad Jilemnickou boudou, odkud pokračuje lesní cestou po žluté turistické značce do Horních Míseček, centra zimních sportů. Zavede nás také k oblíbenému bufetu Stopa, kde si můžeme dát dobrý oběd nebo zakoupit drobné občerstvení. U bufetu je též malé dětské hřiště, jehož největší atrakcí je houpačka vytvořená ze sedaček původní lanovky, která do roku 2012 jezdila na Sněžku.

Pokračujeme na další vyhlídku, tentokrát s názvem Harrachova skála, odkud je výhled na Kotel a Špindlerův Mlýn. Odsud se vrátíme na rozcestí kousek od bufetu Stopa a vydáme se po tzv. vodovodní cestě, která v zimě slouží jako modrá sjezdovka. Další zastavení nás čeká u přechodu přes Bobovou dráhu.

Teď už nám zbývá jen poslední krátké klesání a blížíme se zpět k dolní stanici lanovky, kde nalezneme poslední sedmé zastavení. Pokud se nám podařilo najít všech 7 stanovišť a mapku (leták) máme vyplněnou, můžeme se vrátit do pokladny lanovky, kde děti obdrží malý dárek.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U Aquaparku Špindlerův Mlýn - Krásné hřiště před Aquaparkem Špindlerův Mlýn zaujme děti hlavně nafukovací trampolínou. Dřevěný hrad disponuje různými prolézacími a šplhacími prvky....
Špindlerův Mlýn - Medvědín - Veliké hřiště vybudované u horní stanice lanovky Špindlerův Mlýn - Medvědín v nadmořské výšce 1235m.n.m. Hřiště nabízí spoustu atrakcí pro děti, na po...
Horní Mísečky - Toto hřiště najdeme u Chaty Stopa, na rozcestí v běžeckém lyžařském areálu v Horních Mísečkách. Hřiště je volně přístupné, možnost občerstvení v bufet...
U hotelu Harmony - Pěkné a volně přístupné hřiště umístěné na trávníku před hotelem Harmony. Na travnaté ploše je také malá fotbalová branka.
U Vojenské zotavovny - Veřejné dětské hřiště umístěné před vojenskou zotavovnou v Bedřichově.
Adventure Park Špindlerův Mlýn - Lanový park najdeme severním směrem od centra Špindlerova Mlýna, nachází se zde občerstvení i dětské hřiště. Za použití atrakcí se platí vstupné
Chata Mísečky - Hřiště u chaty, kde je zároveň možné se i výborně občerstvit.

Kam na výlet v okolí

Z Medvědína do centra Špindlerova Mlýna

 • 5 - 7 km
 • 4 / 5

Lanovkou na hřiště Medvědín

 • 5 - 8 km
 • 2 / 5

Medvědín - Šmídova vyhlídka

 • 2 km
 • 3 / 5

Kotel - Dvoračky - Šmídova Vyhlídka

 • 10 - 14 km
 • 4 / 5

Naučná stezka Labský důl

 • 7,5 - 14 km
 • 5 / 5

Údolím Bílého Labe na Luční Boudu

 • 14 km
 • 4 / 5

Čertova strouha

 • 12 km
 • 3 / 5

Labským dolem na Labskou boudu

 • 14 - 20 km
 • 5 / 5

Naučná stezka Cesta pstruha

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Medvědí stezkou kolem Špindlerova Mlýna