WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové - klenot Podkrkonoší (okr. Žďár nad Sázavou)

Pokud hledáte místo s bohatou historií, nádhernou architekturou a klidnou atmosférou, pak je Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové tím pravým cílem vašeho výletu. Tento klenot Podkrkonoší láká návštěvníky nejen svým duchovním významem, ale také nádherným okolím, které nabízí mnoho možností, jak se sem dostat.

Kolem Horní Libochové vede mnoho cyklostezek, což z ní činí ideální místo pro cyklistický výlet. Můžete vyrazit na kole z nejbližšího města či vesnice a projet si malebné kraje, které tvoří okolí kostela sv. Ludmily. Cesta na kole vás zavede přes zelené louky, okouzlující lesy a malebné vesničky, kde si můžete odpočinout a pochutnat si na místních dobrotách.

Pro milovníky pěší turistiky je cesta k kostelu sv. Ludmily taktéž nezapomenutelným zážitkem. Vydejte se na pěší výlet a prozkoumejte krásy okolní přírody. Cesta vás zavede přes pahorky, ze kterých se naskýtají úchvatné výhledy na krajinu. Při procházce si můžete užívat klidu a ticha, které zde vládne.

Autem je také možné dostat se až k samotnému kostelu. Parkoviště je k dispozici v blízkosti kostela, takže se nemusíte obávat o to, kde zaparkovat. Toto možnost je vhodná pro ty, kteří mají omezený čas nebo fyzické možnosti, ale přesto chtějí zažít krásy tohoto místa.

Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové je také výborným výchozím bodem pro objevování dalších turistických zajímavostí v okolí. Nedaleko se nachází historická města a vesnice s bohatou kulturní a historickou minulostí. Můžete se vydat na výlet do sousedního Třebechovic pod Orebem, kde najdete další pamětihodnosti a malebné uličky. Také stojí za to navštívit nedaleký zámek Opočno, který vás uchvátí svými krásnými zahradami a bohatým interiérem.

Historie Kostela sv. Ludmily sahá až do 14. století, kdy byl původní kostel postaven. Kostel prošel postupnými úpravami a rozšířeními, a dnes se můžeme těšit na pohled na jedinečnou gotickou architekturu. Kostelní věž dominuje krajině a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Celkově lze konstatovat, že výlet na Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové je pro milovníky historie, architektury a přírody nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na způsob dopravy, který si zvolíte, čeká vás unikátní spojení duchovního zážitku s krásami okolní krajiny, které budete dlouho nosit v srdci.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody

 • 0 km
 • 1 / 5

Výlet k Kapli sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova

 • 0 km
 • 1 / 5

Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

 • 2 - 5 km
 • 3 / 5

Westernové městečko Šiklův mlýn

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Draxmoor - Strašidelný zámek

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Rozhledna Fajtův kopec

 • 0 km
 • 2 / 5

Balinské údolí

 • 13 km
 • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové - klenot Podkrkonoší