Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha (okr. Praha 1)

Vytisknout s sebou

Tato katedrála se nachází v rozsáhlém komplexu staveb Pražského hradu. Pokud nenavštívíte prostory Pražského hradu, tak určitě zavítejte sem. Na místo se dostanete např. metrem - stanice Malostranská, tramvají - stanice Malostranské náměstí nebo pěšky.

Na místě dnešní katedrály stála v 10. stol rotunda sv. Víta. Později v 11. stol byla nahrazena románskou bazilikou - zbytky románských základů lze spatřit v podzemí gotické katedrály. Karel IV ji nechal v roce 1344 přestavět do gotické podoby. V 16. stol byla dokončena Velká věž s renesanční hlavicí. Na přelomy 19. a 20. stol byla v původním gotickém slohu ještě přistavěna západní loď chrámu se dvěma věžemi.

Katedrála se stala místem odpočinku pěti světců a mnoha českých králů, knížat, arcibiskupů a dalších významných osobností. Nacházejí se zde i velmi vzácné poklady - např. relikvie světců nebo Svatováclavská koruna. Tato katedrála je největší a také nejvýznamnějším pražských chrámem. Mimo bohoslužeb se zde odehrávaly korunovace českých panovníků. Po umělecké stránce stavba nemá obdoby a horko těžko budeme v Čechách hledat konkurenta.

Prostory katedrály jsou přístupné po zakoupení vstupenky v informačním středisku.

Více také na www.hrad.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací