Hluboká nad Vltavou - za kulturou i zábavou (okr. České Budějovice)

Vytisknout s sebou

Příjemně strávený čas s dětmi všech věkových kategorií nabízí Sportoviště města Hluboká nad Vltavou, v jehož rámci funguje i tzv. Špuntárium pro nejmenší děti. My jsme se vydali právě do Špuntária, kde se skvěle vyřádí děti od 1 roku do cca 6 let. Celý areál je obrovský, snadno jej najdete - nejenže je značený, ale ani jej při projíždění městem nepřehlédnete. Výhodou celého areálu je, že jím protíná cyklostezka, a proto jej můžete navštívit i na kole.

My jsme zaparkovali před areálem - parkoviště je prostorné a neplacené. Poté se vydáte cca 150 metrů k areálu. Do areálu Sportoviště jako takového se vstup neplatí - děti tak mohou navštívit velký dřevěný hrad, několik skluzavek, houpaček, výhodou je množství laviček na sezení. Ve Sportovišti naleznete také velkou nafukovací trampolínu (zpoplatněna 10 Kč) a lanový park a restauraci (ač je restaurace velká a nabízí sezení vevnitř, venku pod slunečníky i pod zastřešením, tak se dlouho čeká a okolo 14. hodiny se již nepřijímaly objednávky na jídlo - doporučuji si tedy vzít s sebou větší svačinu). Po projití Sportoviště jsme se vydali do Špuntária, které na Sportoviště navazuje. Přivítá vás velká dřevěná hradba s věžičkami, kde zaplatíte vstup (120 dítě, 30 dospělý; pak jsou rodinné balíčky za 150 a 250 Kč).

Areál Špuntária je velice příjemný a nabízí snad vše, co si malá dětská dušička přeje. Děti se mohou vyřádit ve dvou skákacích hradech, naleznete také nafukovací hrad fotbalový a baseballový, děti mohou skákat v kádi plné míčků, točit se na velké točící se desce, povozit se na různých vozidlech (traktůrky, autíčka atd.), prckové mohou vlézt na pískoviště, do různých plastových domečků, sednout si na umělé prase či kravičku, zdatnější mohou přejít po houpající se dřevěné kládě, zkusit si "skočit laťku" atd. Venkovních aktivit je tam nepřeberné množství a děti si je opravdu užijí. Pokud je velké horko, nebo naopak prší, uvítáte zastřešenou "kopuli", ve které opět zaplesá srdíčko každého dítěte - zde se nachází snad 50 panenek Barbie a všech možných doplňků autem počínaje a zahradním nábytkem pro Barbie konče. Kluci tam pak naleznou bednu plnou autíček, dále velký "bazén" plný stavebnice, další "bazének" plný míčků a klouzačka... "Kopule" je klimatizována, takže je tam příjemně. Špuntárium je opravdu zábava na celý den a nabízí nejen aktivity pro děti, ale i odpočinková místa pro rodiče (různá lehátka, sedací vaky atd. ve středu Špuntária tak, abyste měli o svých dětech přehled). Před Špuntáriem se pak nachází toalety a stánek s občerstvením.

Po návštěvě Špuntária jsme se vydali ještě na zámek, který mimo jiné krásně vidíte z parkoviště. Zaparkovali jsme na placeném parkovišti u hotelu Diamant. Tato cesta k zámku je kratší (můžete pak parkovat ještě na parkovišti Podskalí, z něhož se k zámku dostanete za cca 20 minut pěší chůzí). Jdete skrze město, cesta je strmá, ale zvládnutelná s kočárkem a zvládnete ji za cca 10 minut. Na zámku vás pak přivítá nádherný park, fascinující zámek, v jehož areálu je i občerstvení. Vzhledem k tomu, že zámek pořádá různé kulturní akce, je dobré sledovat jeho webové stránky. Věřím, že tento výlet zaujme všechny zúčastněné a to své si při něm naleznou jak děti, tak dospělí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou - Areál se nachází na konci cyklostezky spojující České Budějovice s Hlubokou nad Vltavou. Aktivním odpočinkem zde můžete se svými dětmi strávit celý de...
Sportovní - Pěkné velké dětské hřiště v místním sportovním areálu.

Kam na výlet v okolí

Zámek Hluboká nad Vltavou

 • 0 - 2 km
 • 3 / 5

ZOO Hluboká nad Vltavou

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Okolo Vrbenských rybníků

 • 5 - 10 km
 • 2 / 5

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

 • 0,5 km
 • 2 / 5

Muzeum koněspřežky

 • 0,5 km
 • 2 / 5

Hornické muzeum Rudolfov

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Cesta kolem hornického města

 • 6 km
 • 3 / 5

K rybníkům Koníř a Utopený

 • 3 - 7 km
 • 3 / 5

Naučná stezka Krajinou proměn

 • 3,5 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Hluboká nad Vltavou - za kulturou i zábavou

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.