K rybníkům Koníř a Utopený (okr. České Budějovice)

Vytisknout s sebou

Výlet začínáme na samém okraji městečka Lišov, kde můžeme pohodlně zaparkovat. Do Lišova však můžeme dojet i autobusem, který staví na náměstí Míru, odkud bychom se vydali po modré turistické značce. Lišov byl založen již ve druhé polovině 13. století, kdy byl významným obchodním i dopravním místem. Postupně se stával významným řemeslným střediskem Českobudějovicka. Proslulo zejména jako centrum nábytkářské výroby.

Cesta směrem k rybníku Koníř je nejprve upravená, vhodná i pro kočárek. Pomalu stoupá do kopce a přicházíme ke Kapli Panny Marie Lourdské. Byla vysvěcena roku 1896. Cesta se potom pomalu svažuje z kopce k rybníku. U něj můžete využít posezení, ohniště nebo v parných dnech třeba písčitou pláž. Naše cesta pokračuje kolem vody cestou přes louku k západně umístěnému rybníku Utopený. Pokud si chceme výlet prodloužit, můžeme sem dojít i přes les z druhé strany rybníku Koníř. Rybník Utopený je chovný, koupání si zde sice neužijeme, ale je tu také posezení a ohniště. Vede odtud cesta, která nás dovede kousek od kapličky a do Lišova se pak již vracíme stejnou trasou.

Výlet je možné podniknout i s menšími dětmi, není tak náročný, avšak kočárek na celé jeho trase nevyužijete. Pokud chceme jít delší trasu, můžeme od rybníku Utopený dojít ještě k Malému u Lišova, případně se vydáme lesem po zelené turistické značce k Locus Perennis, kde se nachází jeden ze sedmi bodů výškového měření v bývalém Rakousku-Uhersku.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Za multifunkčním domem - Travnatý povrch a hezké atrakce vám nabídne toto krásné nové dětské hřiště.
Čechova - Jedná se o menší hřiště, které se nachází ukryté za panelovými domy v ulici Čechova. Vyžití zde najdou zejména menší děti, které ocení pískoviště nebo...

Kam na výlet v okolí

Třeboň

 • 5 - 6 km
 • 2 / 5

Okolo Vrbenských rybníků

 • 5 - 10 km
 • 2 / 5

Zámek Hluboká nad Vltavou

 • 0 - 2 km
 • 3 / 5

Zámek Borovany

 • 0,5 - 1 km
 • 1 / 5

Žižkův památník

 • 1,5 km
 • 2 / 5

ZOO Hluboká nad Vltavou

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - K rybníkům Koníř a Utopený

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.