Jak uniknout z nudy? Vyzkoušejte nové tipy na výlety v Česku!

09.11.2017

Rodinná dovolená v zahraničí bývá většinou krátká, ale co všechny ty víkendy a dlouhé prázdninové týdny? Jaký vybrat program? Inspirujte se našimi tipy na výlety s dětmi, které jsou rozdělené podle 23 oblastí Česka a dalších kritérií.

Opravdu už dobře znáte Beskydy, Jeseníky, Krkonoše, České Švýcarsko, Posázaví, Šumavu nebo západočeské lázně? A co vaše děti? Do projektu „Ven každý den“ se s nimi můžete i aktivně zapojit. Na základě podmínek honorované spolupráce vkládejte do systému nové tipy na dětská hřiště či výlety. Rodinnou zábavu tak obohatíte i přivýdělkem.

Jak vyhledat ideální výlet – čtyři praktické příklady

Nejlepší výlet bude pro každého zájemce něco jiného. Děti nadchnou zvířátka a prolézačky, teenagera technické muzeum, mladý pár malebné lesní zákoutí a tak dále. Rozhodování závisí na věku, zájmech, časové a místní dostupnosti… To vše a ještě více můžete v moderním vyhledávači výletů zohlednit.

1. Například, chcete-li poznávat krásy sousedního kraje, který je pro vás dostupný autem, třeba hrady a zámky střední Moravy, zadejte v rubrice Hledám tipy na výlety (na titulce vlevo nahoře) region střední Morava. Označte štítek hrad/zámek a už si můžete vybírat z množství výletů. Figurují zde hrady Bouzov, Šternberk, Helfštýn, zámek Náměšť nad Oslavou a další. Pokud k nim toužíte přidat muzea, stačí použít příslušný štítek – nabízí se Veteran Aréna Olomouc a jiné tipy. Stejně tak lze pro každou z 23 oblastí ČR vybrat filtr jeskyně, jezero/rybník, kostel/kaple, lanovka, les, městská architektura, potok/řeka, pramen/studánka, rozhledna, skály, vodopád, výhled, zoo/zookoutek a zřícenina.

2. Filtry se dají i kombinovat. Plánujete-li v Českém Švýcarsku navštívit lesy, rozhledny a užít si výhledy na krajinu, označte tři relevantní štítky a systém vám vyhledá dva výlety: Zlatý vrch a Studenec; Tolštejn – Jedlová – Pivovar Kocour. Jsou ideální pro rodinné víkendy i romantiku ve dvou.

3. Specifické tipy na výlet jsou určeny pro rodiče malých dětí. Rodiny z Prahy si často vybírají region střední Čechy. Do vyhledávače zadají délku trasy do 1 kilometru a náročnost 1 (na stupnici 1 až 5 – od nejlehčí po nejnáročnější). Ukáže se pestrá nabídka krátkých výletů – například Zážitkový park Zeměráj, hrad Kokořín, Zoopark Zájezd, Průhonický park nebo zámek Dobříš. Dokonce i přímo v Praze najdete výlet na téma les a vodopád: můžete zamířit do Modřanské rokle s naučnou stezkou Údolí studánek. Na výletě vás jistě potěší i dětské atrakce na zahradě U osamělé blechy a dětský koutek v pizzerii Di Pietro.

4. Poznáváte rádi zoologické zahrady? Zadejte "všechny oblasti", štítek zoo/zookoutek a v rozsáhlém přehledu se vám otevřou nejen velké ZOO jako Praha či Zlín-Lešná, ale také zooparky, farmy, minizoo, obory, záchranné stanice či zákoutí se zvířátky poblíž zámků. Jeden z nich nabízí renesanční zámek Doudleby nad Orlicí v okrese Rychnov nad Kněžnou (region Orlické hory). Nazývá se Babiččin dvoreček a dětem nepředstavuje exotická, ale domácí zvířata: kozy, slepice, krávy, ovce, králíky, kachny, prasátka či koně. Pohádková zahrada se zvířátky na vás čeká i v Pardubicích. "Můžete si ji volně prohlédnout a strávit v ní i celé dopoledne či odpoledne," říká jeden z návštěvníků. "My jsme si tu po prohlídce ještě dali limonádu, syn se zatím zabavil na skákacím hradu a klouzačce hned vedle nás. Často zde pořádají i různé akce: Čarodějnice, Králičí hop, Dětský den, Agility pro pejsky..."

Využijte i vy přehledného průvodce pro situace, kdy nevíte jak uniknout z nudy a najděte si u nás aktuální tipy na dětská hřiště, herny a výlety. Každý den také uveřejňujeme nové tipy na výlety a nová hřiště na stejnojmenných Facebook stránkách.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací