Zřícenina hradu Skála (okr. Klatovy)

Vytisknout s sebou

Malý okružní výlet na zříceninu hradu Skála můžeme začít v obci Zálesí, kam se dostaneme nejlépe autem (nebo na kole) - nejbližší vlaková stanice je v Lužanech (trasa Plzeň-Klatovy), do vesnice je pouze autobusové spojení, ale velmi špatné, navíc pouze ve všedních dnech. Zaparkovat můžeme na vyhrazném místě v těsné blízkosti koupaliště, kde je také možné se na začátku či na konci výletu osvěžit koupelí. Je to hasičská nádrž s koupáním na vlastní nebezpečí, nicméně udržovaná a s čističkou vody. V areálu je také občerstvení, přes den ale otevřené pouze v letních měsících a podle počasí.

Od koupaliště se vydáme směrem do vsi, z hlavní silnice odbočíme doprava, projdeme mezi domky a dojdeme až k lesu (není možné zabloudit, obec je to opravdu malá). Pokračujeme lesní cestou, až vyjdeme na začátku obce Radkovice, kde sena první křižovatce dáme doprava a tím se napojíme na červenou turistickou značku. Po zhruba sto metrech znovu vejdeme do lesa, stále se držíme na cestě, až dojdeme k zřícenině hradu. V nedávné době bylo její okolí upraveno, prosekáno, tedy není možné ji minout. Z cesty směrem doprava vede dobře viditelná pěšina, na jejímž začátku je možné posedět na malém odpočívadle, přečíst si zajímavosti o hradu a pak pokračovat dál přímo na zříceninu. Skálu lze prolézt zleva doprava, je zde mnoho cestiček a pěšinek, jen musíme být opatrní, protože některé úseky jsou velmi vysoko a mohou být tak nebezpečné. Dá se vylézt až na úplný vrcholek, jen opravdu velký pozor s malými dětmi - bojácnějším rodičům nedoporučuji :-).

Když si prohlédneme celý hrad a nasajeme jeho kouzelnou atmosféru, vrátíme se na značenou cestu a pokračujeme dál po červené značce, která nás vyvede až na kraj lesa kousek nad Zálesím. Tam červenou opustíme, dáme se doprava a dojdeme přímo k místu, odkud jsme vyšli.

Trasa je dlouhá cca. 4 km, velmi příjemná a nenáročná, lze ji absolvovat i s kočárkem - jen přímo na hrad se s ním dostat nedá.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Vodní hrad Švihov

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Kostnice v obci Žinkovy

 • 0 km
 • 1 / 5

Zámek Nebílovy

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Vlčtejn

 • 0 - 1 km
 • 3 / 5

Lesem a kolem rybníků ke svaté Barborce

 • 4 - 7 km
 • 4 / 5

Rozhledna Bolfánek

 • 1 - 3 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zřícenina hradu Skála

30.12.2018

Je tam hezky,rada se tam vracim.

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.