Ze Soběslavi přes zámek i rozhlednu do Košic (okr. Tábor)

Vytisknout s sebou

Soběslav je historické město v Jihočeském kraji, necelých 20 km od Tábora. Město leží na soutoku Lužnice a Černovického potoka a má necelých 7 000 obyvatel.

Výlet začínáme u vlakového nádraží a jdeme po modré značce. Pokud bychom do Soběslavi přijeli autobusem, projdeme ještě historické centrum a připojíme se k modré značce později. Cesta vlakem i busem z Prahy trvá okolo 2 hodin. Značka nás vede kolem železniční trati, přes Park Zadražilka k rybníku Nový. Na severní straně k rybníku přiléhá mokřad. Kolem rybníku i mokřadu se řada stromů. Hladina rybníka Nový je částečně pokrytá plovoucími ostrovy. Rybník a jeho okolí je od roku 1949 chráněn jako přírodní památka. U jihozápadní strany je odtok do Černovického potoka. Podél potoka budeme pokračovat dále až k silnici, která vede do Sedlečka a Myslkovic. Procházíme Sedlečkem a dostáváme se do Myslkovic.

Obci Myslkovice dominuje barokní zámek původně patřící rodu Wratislavů, který byl v roce 2016 prohlášen za kulturní památku. V současné době se budova několikrát do roka stává místem konání obecních, ale i soukromých společenských akcí. Celoročně je zde v provozu hospůdka, kde je možné v létě využít venkovní posezení. V bezprostřední blízkosti zámku se nachází dětské hřiště. Za obcí nás zaujme ještě židovský hřbitov, který vypovídá o myslkovické historii. Na hřbitov je možné vstoupit malou brankou a spatřit zde můžete 180 barokních a klasicistních náhrobků. Místu na jeho tajemnosti přidává i všudypřítomný břečťan.

Stále jdeme po modré značce lesním úsekem až se dostáváme do obce Krátošice, kde vidíme již zdálky rozhlednu. Rozhledna Čermákův vrch je železná a slouží především jako telekomunikační věž. Byla dokončena v roce 2001 a je vysoká 20 metrů. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 17 metrů se dostaneme po 90 schodech. Z plošiny se nám naskytne výhled na Novohradské hory, Šumavu nebo město Tábor.

Pokud již nebudeme chtít dále pokračovat, můžeme v obci počkat na autobus, který nás doveze do Tábora. A nebo si výlet ještě maličko prodloužit a přes Chabrovice dojít až do Košic.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Na promenádě - Moderní dětské hřiště, které má dětem opravduco nabídnou. vybírat si zde můžete hromady atrakcí.
Na Ohradě - Velmi pěkné dětské hřiště s výhledem na železniční trať.
Park Zadražilka - Hřiště najdete poblíž altánu.
Sedlečko u Soběslavě - V centru obce objevíte toto hezké dětské hřiště.
Myslkovice I. - Moderní dětské hřiště poblíž místního zámku.
Myslkovice II. - Najdete poblíž fotbalového hřiště.
Víceúčelové hřiště Myslkovice - Možnost zahrát si fotbálek, basket, tenis či jiné míčové sporty. Hřiště najdete na okraji obce u fotbalového hřiště.
Víceúčelové hřiště Krátošice - Hřiště s umělým povrchem na míčové sporty je v obci poblíž obecního úřadu.
Chabrovice - Na tomto dětském hřiště najdete své vy jako rodič, tak i vaše děti.
Košice - Dětské hřiště u kaple sv. Anny.

Kam na výlet v okolí

Křížovou cestou na rozhlednu Svákov

  • 4,5 km
  • 4 / 5

Rozhledna na Čermákově vrchu u Krátošic

  • 0,5 km
  • 1 / 5

Zámek Červená Lhota

  • 1 - 3 km
  • 2 / 5

Hrad Choustník

  • 2 km
  • 2 / 5

Zřícenina Kozí hrádek

  • 0 - 0,5 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Ze Soběslavi přes zámek i rozhlednu do Košic

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.