Zámek Miroslav (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

Dnes jsme se rozhodli navštívit zámek Miroslav ležící ve stejnojmeném městě na jižní Moravě. Do Miroslavi jezdí autobusy ze Znojma, Moravského Krumlova nebo Hrušovan nad Jevišovkou a autobusové nádraží se nachází hned před zámkem. Pokud pojedete autem, tak menší bezplatné parkoviště se nachází asi 200 metrů od zámku a pokud jsou volná místa, lze zaparkovat i na ulici těsně před zámkem.

Celá prohlídka byla poměrně zajímavá a výklad byl uzpůsoben i pro děti, které v naší skupině byly a které se ani během hodinové prohlídky nestihly nudit. Kromě komentovaných prohlídek si lze na zámku prohlédnout i několik výstav a zámeckou zahradu, která je volně přístupná a je v ní dostatek laviček k odpočinku.

Zámek byl původně vybudován jako vodní tvrz, později renesančně přestavěn, po zničení během třicetileté války barokně přestavěn, byl využíván jako vězení a po roce 1945 i jako učňovský internát. Poslední opravy proběhly v roce 2015 odkdy je zámek zpřístupněn veřejnosti.

Otevřeno je denně kromě pondělí (a státních svátků). Komentované prohlídky s průvodcem začínají v 11,00, 13,00 a 15,00 hodin a trvají zhruba 70 minut.

Základní vstupné na prohlídku je 120,- Kč slevněné vstupné pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory je 60,- Kč. děti do 6 let neplatí.

V okolí zámku se nachází několik restaurací, vinařství i dětské hřiště.

https://miroslavskakultura.cz/zamek-miroslav/o-zamku/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Dopravní hřiště Miroslav - Krásne, čisté hřiště vedle kulturního domu. Skluzavky, houpačky a velké dopravní hřiště v oploceném areálu.

Kam na výlet v okolí

Ruční papírna Stará škola

  • 0 km
  • 2 / 5

Zámek Moravský Krumlov

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Miroslav

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.